Advertisement

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney, seçim kampanyasının tonu ve gittiği yönü hakkında kendi partisi içerisinden eleştirilerle karşılaşıyor. Her ne kadar son zamanlarda açığa çıkan gafını Barack Obama'ya yönelik bir saldırıya dönüştürmeye çalışsada, son zamanlarda yapılan anketlere göre Obama, Romney karşısındaki üstünlüğünü genişleterek Cumhuriyetçileri kaygılandırıyor.

Bloomberg analisti ve eski başkan George W. Bush'un eski stratejisti Matthew Dowd, Romney'nin geçtiğimiz hafta iki yorumunun olduğunu, bunlardan birinin "Romney tutkulu mu?" olduğunu, diğerinin de "Romney becerikli mi?" olduğunu ifade etti. Dowd, "Bunların ikisi de Obama'nın zaten ele geçirdiği üstünlüğü daha da arttırmasını sağladı" dedi.

Seçimlere 50 günden daha az bir süre kala, Mitt Romney 17 Eylül'de açığa çıkan gizli video kaydının ardından seçim kampanyasını tekrar yoluna koyma gayreti içerisinde. Romney ve Obama iki haftadan daha kısa bir süre içinde açık münazaralara başlayacaklar.

BU HABERE YORUM YAZ
 
21 Eylül 2012 Cuma, 13:34 Misafir obamanın romney gibi bir rakibi varken, seçim çalışması yapmasına gerek yok. adam kendisi için değil obama için çalışıyor.
20 Eylül 2012 Perşembe, 18:54 Misafir seçimlere 50 gün mü! yoksa 5 ay kala mı?