Advertisement

Güney Kore'nin en büyük tüketici elektronikleri şirketi Samsung Electronics Co., ABD'deki Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayar satışlarının üzerindeki yasağın kaldırılmasının sonrasında Apple Inc.'in iPhone 5 modelinin, kendi patentlerini ihlal ettiğini söyleyerek, mobil araçlar üzerindeki küresel savaşı bir kez daha ateşledi.

Dünyanın en büyük cep telefonu satıcısı Güney Kore, iki şirket arasındaki patent ihlali davasına bir yeni iddia daha ekleyerek, geçtiğimiz ay piyasaya sunulan iPhone 5'in patent ihlali yaptığını öne sürdü. Apple 24 Ağustos'ta aynı mahkemede görülen, 1.05 milyar dolarlık bir başka davayı kazanmıştı.

iPhone 5 satışa çıkar çıkmaz Samsung'un ürün üzerindeki incelemelerini başlattığını belirten Samsung, iPhone 5'in 2 standart ve 6 özellik patentini ihlal ettiğini söyledi.

Dünyanın en büyük iki akıllı telefon üreticisi birbirini tasarımlarını ve mobil teknolojilerini çalmakla suçlayarak, 219 milyar dolarlık küresel akıllı telefon piyasasındaki üstünlüklerini korumak için 4 kıtada patent savaşı yürütüyor.

California'daki davaya başkanlık eden ABD Bölge Hakimi Lucy Koh dün Galaxy Tab 10.1'in ABD satışlarındaki yasağı koydu. Koh, 24 Ağustos'taki Samsung'un Apple'ın tasarım patentlerini ihlal etmediğine hükmetmesinin ardından ilk iddialar üzerinden alınan kararları sürdürmenin gereksi olduğunu söyledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
02 Ekim 2012 Salı, 13:41 Misafir mahkeme abd ise sonuç çıkmaz kendi firmasını kollar