Advertisement

Türkiye Kamu-Sen elektrik zammının iptali ve yürütmesinin durdurulması için Danıştay'a başvurdu.

Kamu-Sen ve konfederasyona bağlı sendika üyesi bir grubun, zamları protesto etmek için toplanmasının ardından Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yıllardan beri kamu görevlilerin üzerindeki baskıların artarak devam ettiğini söyledi.

Koncuk, ''Hayali enflasyon hesabına göre hazırlanan bütçe hedefleri tutmayınca vatandaşın sırtına yüklenen vergi artışlarının ve zamların artık dayanılmaz hale geldiği'' iddiasında bulunarak  2012 yılı için memur ve emekli maaşlarına toplamda yüzde 8,2'lik artış yapılmasına rağmen, bütçe açıklarının kapatılması için ÖTV, tapu harçları, benzin, mazot, LPG, doğal gaz ve elektriğe zam yapıldığını söyledi.

Bu yılın başından Ekim ayına kadar doğal gaza yüzde 29,3, LPG'ye yüzde 25,9, mazota yüzde 13,5, benzine ise yüzde 12 zam yapıldığına dikkati çeken Koncuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dünyanın en pahalı benzinini kullanmak istemiyoruz. Dünyanın en yüksek oranlı peşin vergisini vermek istemiyoruz. Siyasetçilerin beceriksizliklerin bedelini ödemek istemiyoruz. Adaletsiz vergi yükü altında ezilmek istemiyoruz. Nimeti paylaşırken bencil davrananların, külfeti bu milletin sırtına bindirmesine 'hayır' diyoruz. Bu adaletsizliklerin durdurulması memuru, emekliyi, dul ve yetimleri hallaç pamuğu gibi atan zamların iptali mahkemeye başvurmuş bulunuyoruz. İnşallah siyasilerin basiretsizliğini adli makamlar çözecek, memurlarımızı, emeklilerimizi, işçilerimizi, dul ve yetimlerimizi çepeçevre saran bu zam prangası göstereceğimiz irade ve kararlılıkla kırılacaktır.''

BU HABERE YORUM YAZ
 
03 Ekim 2012 Çarşamba, 17:53 Misafir 2003 ten beri kemer sıkma politikası devam ediyor sıka sıka kemerde delik kalmadı artık. zenginden alamadiğin vergiyi millete yükleyerek adalet ve kalkinma mi sağlanir adalet bunun neresinde.ayrıca bütün dünyada petrol fiyatları düşerken; benzine, mazota, doğalgaza, elektriğe zam yapacaksın sonra milletin karşısına geçip artan petrol fiyatları nedeniyle (göz göre göre yalan söyleyerek) zam yaptık diyeceksin. bugün bile petrol %2.7 düştü. tabi vatandaş ahmet nereden bilecek petrol fiyatını yalandan kim ölmüş....