Advertisement

ABD Başkanlık seçimine sayılı zaman kala, Cumhuriyetçilerin adayı Mitt Romney de tıpkı Demokrat Başkan Barack Obama gibi ünlülerden kurulu bir taraftar ekibini arkasına aldı. Obama'nın Oscarlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı George Clooney'sine karşılık Romney ise güreçi Hulk Hogan, aktris ve arka sayfa güzeli Lindsay Lohan, cehaleti ile tanınan Stacey Dash ile porno yıldızı Jenna Jameson'dan destek alarak seçimi göğüslemeyi hedefliyor.

Romney'nin yıldızlar ekibine katılan son isim Lindsay Lohan, "İşsizliğin şu an için en önemli şey olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bundan sonrası Mitt Romney." dedi.

Bir nevi şaka gibi duran bu ekibe rağmen Cumhuriyetçilerin bu sebeple oy kaybı yaşaması beklenmiyor; çünkü varlıklı kesimin kendi varlıklarını korumaya devam etmek için Romney'den vazgeçmeyecekleri düşünülüyor. Konuyla ilgili yorum ise Jenna jameson'dan geliyor: Eğer zenginseniz, Beyaz Saray'da bir Cumhuriyetçi istersiniz.

Bununla birlikte söz konusu ekibin Obama için bir potansiyel tehlike çanlarını çalabileceği düşünülüyor. Çünkü 2008'de Obama'ya destek veren ve düşük bilgili seçmen diye anılan kafası karışık seçmen grubunun oyunu renkli yıldılardan yana kullanmaları kuvvetle muhtemel. Romney'nin şimdiye dek kararsız kalmış seçmen'in oyunu da takip etme stratejisini güttüğü düşünüldüğünde Cumhuriyetçi aday pek de yanlış bir adım atmamış görünüyor. Seçime sayılı günler kala Obama'dan gelecek hamle ise büyük merak konusu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
15 Ekim 2012 Pazartesi, 17:06 Misafir ne olursa olsun zaten baskan belli kimi belirledilerse onu sececekler bu yillardir boyle olmustur