Advertisement

Trabzonspor 2 sezon önceki şampiyonluğun kendilerine verilmesi için girişimlerini her mecrada sürdürüyor. Bordo mavili kulüp bu kez de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak haklarının teslim edilmesini istedi.

Trabzonspor divan başkanlık kurulu başkanı Ali Özbak başta olmak üzere kentteki çeşitli sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve meslek örgütlerinin imzasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderildi. Mektupta, "kurumlarla kişileri ayırmak sizin tavsiyenizle olduğuna göre, sizin tavsiyenizle hakkın, hak sahibine teslim ettirilip adaletin sağlanması camiamızın beklentisidir" denildi.

İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen şike davası kararları uyarınca 2010 – 2011 şampiyonluk kupasının kendisine verilmesi gerektiğini iddia eden, bu yönde geçtiğimiz günlerde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuran, gelecek hafta da Uluslararası Spor Hukuku Mahkemesi'ne başvuru yapmaya hazırlanan Trabzonspor'a bir destek de böylece divan başkanlık kurulu ve sivil toplum örgütlerinden geldi.