Advertisement


''Zvartnots'' Hava Alanı basın sözcüsü Kevork Abramyan, şirketin havaalanına olan 3.36 milyon dolar borcu nedeni ile, Armavia'ya hizmet vermeyi geçici olarak durdurduklarını bildirdi.

Ermenistan Hava Yolları ''Armavia''nın hisselerinin büyük bölümünü elinde bulunduran işadamı Mihail Bagdasarov, Eylül ayında, şirketin iflasın eşiğinde olduğunu ve satışa çıkarıldığını duyurmuştu.

Armavia, uzun süredir çalışanlarının maaşlarını ödemekte de sıkıntı çekiyor.

1996 yılında kurulan ve Ermenistan'ın en büyük hava yolu şirketi olan Armavia, 2008 yılından itibaren ekonomik sıkıntılarla yüzleşmeye başladı. Ermenistan hükümeti, 2008-2009 yıllarında Armavia'nı gelir vergisinden muaf tuttu. Fakat, beklenen ilerleme elde edilmeyince Ermenistan hükümeti şirketin giderlerini karşılamak zorunda kaldı.

Avrupa ve Rusya şirketlerinin ilgilendiği Armavia'nın henüz kime satılacağı kesinlik kazanmadı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
18 Ekim 2012 Perşembe, 10:39 Misafir ermenistan ın heryeri pazar olsa kaç yazar. türkiye deki kaçak ermenileri de sınır dışı edin derhal. yeter etrafımıza biz mi bakacağız...
18 Ekim 2012 Perşembe, 04:43 Misafir kim çıkarıyor bu asılsız sözleri çoluk çocuğun altlarındaki arabalar acaba türkiyede kaç kişide var ,bence batan biri varsa yakında görecez
18 Ekim 2012 Perşembe, 01:06 Misafir yau onlar coktan ölmüs, gömenleri bide alayanlari yok