Advertisement

Ünlü uluslararası emtia gurusu Jim Rogers, Fed Başkanı Bernanke'nin geçtiğimiz aylarda açıkladığı parasal genişleme kararına yönelik eleştirilerine devam ediyor.

Jim Rogers, ABD merkez bankası başkanı için "Washington'a gittiğinden beri hiç bir şey hakkında haklı çıkmadı" derken, Bernanke'nin Dövizlerle ilgili hiç bir şey anlamadığını iddia etti.

"Finansı anlamıyor, ekonomiyi anlamıyor, bütün anladığı para baskmak. Bütün entellektüel kariyeri bundan ibaret" diyen Rogers, Bernanke'nin geçtiğimiz hafta yükselen piyasalara yaptığı "para birimlerini güçlendirmeleri" çağrısına katılmadığını da göstermiş oldu.

Yahoo'ya yaptığı açıklamada ABD'deki başkanlık seçimine de değinen Rogers, ne Obama'nın ne de Romney'in oyunu hak etmediğini savundu. "Tekrar ediyorum; oyumu hiç birinden yana kullanmayacağım. Protesto oyu kullanacağım, çünkü bizi bu duruma sokan onların hepsi" dedi.

Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney, daha önce yaptığı açıklamalarda başkan seçilmesi halinde Ben S. Bernanke'yi kovacağını söylemişti.