Advertisement

ABD'de hisse senedi işlemleri, Sandy Kasırgası'nın hızının saatte 85 mile çıkması ve denizin yükselmesinin New york kentini tehdit etmesi ile birlikte, ikinci günde de yapılmayacak. İşlem yapılmayacak piyasalara tahvil piyasası da katıldı.

Kapatma kararı NYSE Euronext'ten yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

NYSE Euronext, "Diğer Borsalar ve piyasa katılımcıları ile yapılan istişare ile birlikte, NYSE Euronext, tüm ABD hisse senedi, tahvil, opsiyon ve vadeli işlem piyasalarıyla koordinasyon içinde, 30 Ekim 2012 tarihinde de piyasalarını kapalı tutacak" şeklinde açıklamada bulundu.

Bu açıklama, ABD piyasalarının 29 Ekim Pazartesi günü kapatılmasının ardından geldi. NYSE açıklamasında, koşulların izin vermesi durumunda, ABD piyasalarını 31 Ekim Çarşamba günü açma niyetinde olduklarını kaydetti.

Washington'da Georgetown Üniversitesi McDonough İşletme Okulu professörü James Angel, "Bu bir aksaklık, ancak çalışanların ve piyasa katılımcılarının güvenliği birincil endişe" dedi ve "Piyasalar tamamen uzaktan bağlanılarak çalışabilir olsa bile, piyasalara bağlanan yatırımcılar sellerle mücadele edebilir. Aynı durumla, Nasdaq ve diğer işlem salonları çalışabilir haldeyken, 11 Eylül sonrası karşılaşmıştık" şeklinde görüş bildirdi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
29 Ekim 2012 Pazartesi, 19:49 Misafir ne kadar hoş
29 Ekim 2012 Pazartesi, 19:48 Misafir beter olun vahşi kapitalizm oldumu biraz yoldaşça oldu dimi halbuki ben ne yoldaşım nede sermaye düşmanı amma vahşi olmamak kaydıyla