Advertisement

ABD'nin doğu kıyısında etkili olan Sandy kasırgası nedeniyle 14 binden fazla uçuşun iptal edildiği bildirildi.

Uçak seferleri izleme hizmeti sağlayan FlightAware, Pazar gününden Çarşamba gününe kadar 14 binden fazla uçuşun iptal edildiğini açıkladı.

American Airlines, United ve Delta gibi Amerikan havayolları, ülkenin en işlek hava sahası olan New York'taki üç havaalanına tüm seferlerini iptal etti.

ABD'de günlük uçuşların yüzde 25'i New York havaalanlarından ve bu havaalanına yapıldığı için uçak seferlerindeki iptal diğer kentleri de etkiledi.

7 eyalette ondan fazla kişinin ölümüne yol açan, elektrik sistemine zarar vererek 6 milyon insanın karanlıkta kalmasına neden olan kasırga, uluslararası hava trafiğini de etkiledi.

Japonya'nın başkenti Tokyo yakınlarındaki Narita Uluslararası Havaalanı'ndan ABD'ye yapılacak 11 uçuş iptal edildi.

Hindistan, Hong Kong, Güney Kore'nin yanı sıra Avrupa ülkelerinden de ABD'nin doğu kıyısına yapılması planlanan yüzlerce uçuş iptal edildi.

New York'ta 2011'deki tipide, 14 bin uçak seferi iptal edilmişti.

-THY seferleri iptal

Türk Hava Yolları (THY), ABD'nin doğu kıyılarını vurması beklenen Sandy Kasırgası nedeniyle, New York ve Washington seferlerini iptal etti.

THY'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bugün özellikle New York ve New Jersey bölgesinden başlayarak ABD'nin doğu kıyılarını vurması beklenen kasırga nedeniyle, 29 ve 30 Ekim tarihlerindeki New York ve Washington seferleri iptal edildi.

İptal edilen seferler, şu şekilde:

29 Ekim-TK 0003-İstanbul-New York

29 Ekim-TK 0004-New York-İstanbul

29 Ekim-TK 0001-İstanbul-New York

29 Ekim-TK 0007-İstanbul-Washington

30 Ekim-TK 0012-New York-İstanbul

30 Ekim-TK 0008-Washington-İstanbul