Advertisement

Fransa Maliye Bakanı Pierre Moscovici, bocalayan kurtarma planını yeniden yoluna koyma konusunda yetkililerin çalışma yapması ile birlikte, Fransa ve Almanya'nın, Yunanistan'ın piyasaların düzenini bozmasını durdurmak için önümüzdeki dört hafta boyunca çaba göstereceğini kaydetti.

Moscovici bu yorumları Berlin'de bugün Alman mevkidaşı Wolfgang Schaeuble ile birlikte, yardımcılarının yarın yapılacak olan Yunanistan konulu telekonferans görüşmesi öncesi zemin yaratmak için Brüksel'deki müzakerelerini ikinci güne taşırken, gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında yaptı. Schaeuble, çalışma grubunun zorlu Yunanistan sorununda adım adım iyi ilerlemeler sağlamakta olduğunu söyledi.

Moscovici, "Kasım ayı boyunca, belirsizliği sona erdirmek için, kapsamlı bir çözüm aramaya devam ettiğimizin altını çizmek istiyorum" dedi ve "Bunun için tüm güçlerimizi birleştireceğiz. Almanya ve Fransa, Yunanistan'ın euroda kalması ve Euro Bölgesi'nin bütünlüğünü sağlamak için gereken çabayı göstermesi konusunda eşit şekilde kararlı" şeklinde açıklamada bulundu.

Euro Bölgesi maliye bakanları, 17 ülkeli blok, Yunanistan'ın açığını finanse etme ve yatırımcıların ülkenin eurodan çıkabileceği yolundaki endişelerini ortadan kaldırmanın yolları konusunda çaba gösterirken, gelecek ayki görüşmelere hazırlanıyor. Bakanlar yarın 12:30'da telekonferans görüşmesi yapacak ve ardından, 8 Kasım'daki özel toplantı olasılığı ile birlikte, 12 Kasım'da Brüksel'de biraraya gelecek.

BU HABERE YORUM YAZ
 
30 Ekim 2012 Salı, 15:18 Misafir sürekli yunanistan için toplanıp toplanıp duruyorsunuz sonuç sıfır.topu shada dolandırmaktan başka bir işe yaramıyorlar ab zihniyeti bu. iyi ki türkiye bu kulupte değil.türkiye böyle bir kurumda içinde boğulur ab ile farklı bir platformda birlik kurmalı yoksa gönder gitsin ab yi