Advertisement

ABD endeks vadelileri, seçmenlerin ABD başkanını belirlemek için sandığa hareketlenmeleriyle yükselerek, Standard & Poor's 500 Endeksi'nin yükselişini ikinci güne taşıyabileceği sinyalini verdi.

Millenial Media Inc. satışlarının beklentileri aşmasıyla Alman işlemlerinde yüzde 3 değer kazandı. Intel Corp., Apple'ın kişisel Maclerde kullandığı Intel işlemciyi değiştirmeye hazırlandığı söylentileriyle geriledi. Express Scripts Holding Co., beklenenden düşük 3. çeyrek verileri açıklamasıyla yüzde 14 düştü.

S&P 500 Endeksi Aralık vadelileri New York saatiyle 07:21'de yüzde 0.3 tırmanarak 1,416.2 puana çıktı. Gösterge endeksi, Sandy Kasırgası yüzünden geç başlanan geçtiğimiz haftayı yüzde 0.2'lik çıkışla bitirmişti. S&P 500 bu yıl genelinde ise şu ana kadar yüzde 13'lük bir ralli gerçekleştirmiş durumda. Dow Jones vadelileri 35 puan, yüzde 0.3, artarak 13,088 puan oldu.

Paris merkezli Raymond James Asset Management International fon yöneticisi Louis de Fels, "Herkes bekliyor. Piyasa şu veya bu adayı destekliyor diye bir şey yok. Yalnızca bir başkanın seçildiğini ve tekrar oy sayımının olmadığını görmemiz lazım. Daha sonra ilerleyebiliriz" dedi.

ABD başkanı Barack Obama, Pew Research Center tarafından 4 Kasım'da açıklanan bir araştırmaya göre Mitt Romney karşısında seçimi yüzde 48'e yüzde 45 önde götürüyor.