Advertisement

ABD hisseleri, Apple Inc.'in kayıplarını silmesi ve yatırımcıların Washington'da devam eden bütçe görüşmelerini fiyatlamasıyla yükseldi.

Apple gün içerisindeki kayıplarını silerek yüzde 1.7 yükselirken, Akamai Technologies Inc. analistlerin beklediğinden daha az kayıp açıklayınca yüzde 3.5 yükseldi.

Standard & Poor's 500 Endeksi New York saatiyle 10:58 itibariyle yüzde 0.2 çıkış göstererek 1,421.21 puana yükseldi. Dow Jones endeksi ise 14.97 puan yükseldi ve 13,049.46 puan oldu. S&P 500 endeksinde işlem gören hisselerin el değiştirme oranı bu raporun yazıldığı sırada 30 günlük ortalamanın yüzde 4.2 üzerinde gerçekleşti.

Richmond'da bulunan RidgeWorth Capital Management kıdemli stratejisti Alan Gayle, "Apple hisseleri keskin düşüşten sonra biraz nefes alıyor ve bu da piyasa geneline yansıyor. bunun yanında işsizlik verileri beklenenden daha iyi geldi. Veriler, ABD ekonomisinin iyileşmeye devam ettiği sinyalini veriyor ve mali uçurumdan düşmediğimiz sürece bu böyle devam edecek" ifadelerini kullandı.