Advertisement

Norveç'te 77 kişiyi öldürdüğü için 21 yıl hapis cezasına çarptırılan aşırı sağ görüşlü terörist Anders Behring Breivik'e, çok sayıda çocuk ve gencin mektup yazması üzerine, cezaevi yönetimi ailelerle ve sosyal hizmetler görevlileriyle temasa geçti.

Breivik'in avukatı Tord Jordet, müvekkiline çocuklarla birlikte 18 yaşın altında çok sayıda gencin mektup yazdığını ve bu mektupların daha çok politik içerikli olduğunu söyledi.

Breivik'e gelen tüm mektupları kontrol eden cezaevi yönetimi ise mesajların içeriğine ilişkin açıklama yapmazken, mektuplardaki ifadelerin ciddiyeti nedeniyle sosyal hizmet kurumu yetkilileri ve mektupları kaleme alan çocuklar ve gençlerin aileleriyle temasa geçti.

Norveçli terörist, 22 Temmuz 2011'de, başkent Oslo ve Ütoya Adası'nda gerçekleştirdiği silahlı eylemlerle 77 kişiyi öldürmüştü.

BU HABERE YORUM YAZ
 
07 Eylül 2013 Cumartesi, 09:19 Misafir sadece almanya ve diğer avrupa ülkelerinde aşırı sağcı yok bizim türkiyedede aşırı sağcılar var mhp aşırı sağcı bir parti değil mi devlet bahçeli aşırı sağcı değil mi?bir de o islam düşmanına gelince o da yanlış okumuş.üstelik üniversite mezunu da değil lise 3.sınıfı terk etmiş.islam fobinin nedeni islam dininde zorlama var ve kuralcı olduğunu söyleyen münafıklar aynı zamanında dini siyasete alet eden şahıslardan dolayı yayılmıştır.çünkü islam dininde zorlama yoktur.yasakları ve gerekleri elbette var ama zorlama yoktur.bunu herkes böyle bilsin.teşekkürler ve saygılarımı sunuyorum.
21 Aralık 2012 Cuma, 14:17 Misafir yüzyıllardır süregelen haçlı zihniyetinin ürünü farklı olacak değil ya,fırsat buldukça içlerindeki şeytanı ortaya çıkartıyorlar,ataları yüzyıllarca hatta şu anda bile sömürgelerinde benzer katliamlar yapmadılarmı.
20 Aralık 2012 Perşembe, 10:26 Misafir bizim ülkemizde de etnik köken milliyetçilerinin gidişatı bu yönde...