Advertisement

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İşletme Kulübü tarafından verilen Yılın Yıldızları ödülleri sahiplerini buldu. BloombergHT.com Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran "Yılın En Beğenilen Ekonomisti" ünvanına layık görüldüğü ödül töreninde Habertürk Gazetesi ise "Yılın En Beğenilen Gazetesi" seçildi.

Yıldız İşletme Kulübü tarafından 3,000 öğrenciyle yapılan anket sonucunda toplam 31 kategoride basın, medya, sanat, müzik ve iş dünyasının en beğenilen isimleri belirlendi. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen tören, Boğaziçi Caz Korosu’nun performansı ile başladı. Akapella performansının ardından ödül sahipleri teker teker açıklandı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da onur ödülüne layık görüldü. Yazıcı’ya ödülünü YTÜ Rektörü İsmail Yüksek takdim etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yaptığı konuşmada Yıldız Teknik Üniversitesi’nin önemine dikkat çekti.

“Bizim çağımıza geldiğinizde yaptıklarınızdan değil, yapmadıklarınızdan dolayı pişmanlık duyacaksınız” diyen Bakan Yazıcı, öğrencilere nasihatlerde bulunarak, “Zamanınızı çok iyi değerlendirin. Zamanın dünyasında en önemli şey bilgidir. İnsanlığın kullandığı nesneyi, her ürünü üreten bilgidir. Görüşlerinizle, tutumunuzla, eleştirilerinizle yol gösterici konumdasınız. Ama şunu unutmayın en büyük zenginliğimizi kardeşliğimizdir. Mezhepsel ayrım yapmadan, etnik ayrıma düşmeden fikirlerinden ötürü dışlamamalıyız. Konuşmak en büyük güç. Beğenemediğiniz karşı vaziyet aldığınız duruşlara karşı mutlaka sözünüzle mukavele etmelisiniz. İletişim kanalınız mutlaka açık olmalıdır. Mevlana der ki, ‘Testinin içinde ne varsa dışına da o sızar. Birbirinizi çok sevin. Sevginizde kusurlu davranmayın. Sevginiz bol olsun” şeklinde konuştu.

2012 Yılında En Beğenilen Ekonomist: Cüneyt Başaran

2012 Yılında En Beğenilen Eğlence-Show Programı: Beyaz Show

2012 Yılında En Beğenilen Erkek Şarkıcı: Mehmet Erdem

2012 Yılında En Beğenilen Kadın Şarkıcı: Sıla

2012 Yılında En Beğenilen Müzik Grubu: Zakkum

2012 Yılında En Beğenilen İş Kadını: Hanzade Doğan Boyner

2012 Yılında En Beğenilen Şirket: Türk Hava Yolları

2012 Yılında En Beğenilen Banka: Türkiye İş Bankası

2012 Yılında En Beğenilen Tv Kanalı: Star Tv

2012 Yılında En Beğenilen Reklam Filmi: Anadolu Efes Tan

2012 Yılında En Beğenilen Sabah Haber Programı: İrfan Değirmencioğlu

2012 Yılında En Beğenilen Haber Programı Yapımcısı: Abbas Güçlü

2012 Yılında En Beğenilen Haber Spikeri: Mehmet Ali Birand

2012 Yılında En Beğenilen Spor Programı: Yüzde 100 Futbol

2012 Yılında En Beğenilen Sporcu: Neslihan Darnel

2012 Yılında En Beğenilen Gazete: Habertürk

2012 Yılında En Beğenilen Köşe Yazarı: Can Dündar

BU HABERE YORUM YAZ
 
14 Ocak 2013 Pazartesi, 17:56 Misafir bir de konuştuğu anlaşılsa. çok fazla hızlı konuşuyor.cümleler birbiri içine giriyor.bu konuda da gayret göstersin.bilgisi hakkında değerleme yapacak seviyede değilim.ancak çok genç yaşına rağmen çok bilgili olduğu intibaı yaratıyor. bir de sözleri anlaşılsa
14 Ocak 2013 Pazartesi, 08:44 Misafir körler sağarlar, birbirini ağarlar...
13 Ocak 2013 Pazar, 11:44 Misafir bence 2012 nın en yetersiz ekonomisti