Advertisement

İki kaynak, bu hafta istihdam kesintilerine başlayacak olan Morgan Stanley'nin Asya'daki yatırım bankacılığı pozisyonlarını yüzde 15 azaltacağını söyledi.

Kaynaklar Asya Yönetim Direktörleri Saul Raccah ve Leon Guo'nun New York'taki Morgan Stanley'den ayrılacak isimler arasında olduğunu söylerken, Pekin'deki sözcü Xu Li, konuşmayı reddetti.

Asya'daki yatırım bankacılığı işlerindeki kesintinin, sabit getirili varlık, hisse senedi satışları ve işlemleri kapsayan yatırım bankacılığı grubu çapında yapılacak olan yüzde 6 oranındaki istihdam kesintisinden daha sert olacağını söyledi.

Hong Kong'taki Raccah, yatırım bankacılığı ekibindeki petrol ve doğalgaz  Asya-Pasifik müdürü pozisyonunda, Guo ise Çin'e odaklanan emlak sektörü yönetici direktörlüğünde bulunuyor. Çin'deki enerji ve kamu sektörü müşterilerine danışmanlık yapan diğer bir yönetici isim olan Zhang Jianyong ise görevinden daha önce ayrıldu.

Raccah ve Zhang yorum yapmayı reddederken, Guo telefonlara geri dönmedi.

Kaynaklardan biri yüzde 15 kesintinin özellikle Japonya hariç Asya-Pasifik bölgesindeki bankerleri, şirket evlilikleri personeliini ve küresel sermaye piyasaları birimlerini etkileyeceğini söyledi.