Advertisement

Enerji, yani iş yapabilme kabiliyeti...

İşte bu sihirli kavram, yeni dünya düzeninde oyun kurucuları belirlemede her zamankinden daha önemli.

Enerjiniz ne kadar çoksa, o kadar büyüksünüz. Enerjide ne kadar bağımsızsanız,  o kadar efendisiniz, o kadar boyun eğmeyensiniz.

Dünya sıralamasında hak ettiği yere ulaşmak isteyen Türkiye ENERJİ ile şahlanacak, ENERJİ ile dört nala koşacak.

Türkiye'nin bir yandan devlet eliyle bir yandan enerji müteşebbisleri ile asla geri dönmemecesine çıktığı dikenlerle dolu bu uzun yolculuğu BLOOMBERGHT.com siz değerli okuyucuları için mercek altına alıyor.

BloombergHT.com Editörü Süheyla Yılmaz'ın kaleminden uzman analizleri ve durum raporları içeren "Türkiye ENERJİ ile şahlanacak" yazı dizisi bugün başlıyor.

Yıldız: Nükleer santral 3,500 istihdam yaratıyor

Analiz: Hidrolektrik yılda 13 milyar doları kurtarabilir

Analiz: "Termik atığı" ile 7,350 konut yüzde 50 daha ucuz ısınıyor

Analiz: Fotovoltaik teknoloji milyarlarca doları içeride bırakır

Analiz: Türkiye enerjide müsrif

BU HABERE YORUM YAZ
 
22 Ocak 2013 Salı, 09:19 Misafir evet çok farkli ve sonsuz enerji kaynaklarina sahip bir ülkeyiz unutulmamasi gerekenler var elbet enerji üretiminde dişa bağimlilik azaltilmali, söz konusu enerji üretiminde kullanilacak tüm ekipmanlarinda dikkae alinarak ülkemizde üretilmesinin planlanmasi yapilmali dişaridan ekipman dahi alinmamali b uygun tesisler kurulmali istihdam artmali yani top yekün dişa bağimliliktan uzaklaşilmali
21 Ocak 2013 Pazartesi, 10:57 Misafir havada, karada ve suda müthiş bir enerji potansiyelimiz var. bu potansiyeli en verimli ve çevreci bir anlayışla kullanabildiğimizde ülkede ekonomi beklentilerin çok çok üzerinde bir yerlere gelecektir.