Advertisement

Bankalar, Cumhuriyet altın sikkeleri ile Cumhuriyet ziynet altınlarının alım ve satımını yapabilecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) ''Bankaların Kıymetli Maden Alım Satımına ve Alacaklarından Dolayı Edindikleri Emtia ve Gayrimenkullerin Elden Çıkarılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Bankalar, Kıymetli Madenler Borsalarında işlem gören veya standartları ve nitelikleri Hazine Müsteşarlığı veya İstanbul Altın Borsası tarafından belirlenen ya da bu standartlara ve niteliklere uygunluğu bakımından, üretildikleri rafineriler itibarıyla kabul edilebilirlikleri İstanbul Altın Borsası'nca teyit edilen kıymetli madenlerin yanı sıra, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 1 Ağustos 1951 tarihli ve 1738 sayılı Kararı ile standartları ve nitelikleri belirlenen Cumhuriyet altın sikkeleri ile Cumhuriyet ziynet altınlarının alım ve satımı ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsaları'nda işlem gören ve standart ve nitelikleri yetkili merciler tarafından belirlenen kıymetli madenleri esas alan sözleşmelerin alım ve satımını yapabilecek.

BU HABERE YORUM YAZ
 
01 Şubat 2013 Cuma, 00:41 Misafir para yatırıp çektiğimiz gibi sıra beklermiyiz
31 Ocak 2013 Perşembe, 17:49 Misafir çok yanlış bir karar vahşi kapitalizme ak partide ayak uydurdu anadoludaki kuyumcu esnafı neyapacak kapatsın dükkanlarını ozaman .
31 Ocak 2013 Perşembe, 15:02 Misafir memleketin kurumları, bankaları, doğal kaynakları, şirketleri satıldı. şimdi sıra yastık altı altınlarına geldi. altınlar toplanacak, kağıda tahvil edilecek, türev piyasalar sayesinde dünyanın reverv parasının ($) gücü korunacak. padişahında tahtı korunacak