Advertisement

Fenerbahçe'nin Hollandalı oyuncu Dirk Kuyt, Trabzonspor maçına çok iyi konsantre olduklarını, bunun da kendiler için her şeyi kolaylaştırdığını söyledi.

Kuyt, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 3-0'lık sonuçtan son derece mutlu ve memnun olduklarını belirterek, ''Herkes maç öncesi zor bir deplasman olduğunu çok iyi biliyordu. Ama organizasyonumuzla oyun tarzımızla maça çok iyi konsantre olduk ve bu bizim için her şeyi kolaylaştırdı. Herkes takımın her geçen gün organizasyonunu gayet iyi görüyor. Umuyorum maçlar devam ettikçe daha iyi olacağız'' dedi.

Kuyt, bir gazetecinin performansına ilişkin sorusu üzerine ise ''Perşembe günü de meslektaşlarınıza bunu anlattım. Ben bir insanım. Bazen iyi oynarsınız, bazen de kötü oynarsınız. Özellikle gerçekten de 1-2 kötü maç oynadığım doğru. Bir de penaltı kaçırdım. Bu hayat. Şampiyonlar Ligi'nde Messi de penaltı kaçırdı. Bir futbolcu olarak iyi oynamadığınız zaman yapacağınız, çok çalışmaya devam etmektir ve performansınız o zaman daha iyi olacaktır. Ben de sanıyorum Perşembe günü bunu yaptım. Bugün de öyle'' ifadelerini kullandı.

-Cristian'ın açıklaması

Karşılaşmanın ikinci golünü atan Cristian ise Trabzon'da oynadıkları her maçın kendileri için zor maç olduğunu belirterek, ''Zor bir maçta galibiyet aldık. Bunun için mutluyuz'' dedi.
Brezilyali oyuncu, maçın ilk yarısının bitiminde Mustafa Yumlu ile aralarında geçen diyalogla ilgili olarak ise ''Esasında hiç böyle durum olmadı. Gol attım diye birkaç bir sey dedi. Beni sinirlenmek, provokasyon için, sinirlendim. Ama kayda değer bir şey olmadı. Pek önemsenecek bir şey yoktu'' dedi.

En fazla golü Trabzonspor'a atması konusunda ise ''Ben Trabzon'da oynamayı çok seviyorum. Bu akşam geldim bir gol attım. Kısmet öyleymiş. Ben burada oynamayı çok seviyorum. Takım da hazırlandı diye gol attım, kazandık. Şans olabilir ama iyi bir akşamdı''

-Trabzonsporlu oyuncular

Trabzonsporlu oyuncu Celustka, çok önemli bir maç oynadıklarını belirterek, ''Ne yazık ki önemli bir rakibe karşı kaybettik. Bizi zor günler bekliyor. Bu gerçekle yüzleşmemiz lazım. Umarım bu sıkıntılı günlerin altından kalkarız, oyunumuzu geliştirerek bu durumunu tersine çeviririz'' dedi.
Yasin ise maça iyi başladıklarını ifade ederek, ''Şanslarımız da vardı. iki basit golle geriye düştük. Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. İyi oynadılar. Bu maçı unutup önümüzdeki maçlara bakacağız. Başka işimiz olmayacak. İyi çalışıp iyi oynayıp maçlara yansıtmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.
Son dönemlerdeki performansımdan memnun olmadığını ifade eden Yasin, ''Önümüzdeki hafta hem ben hem takım iyi oynayıp puanlar almamız lazım'' dedi.