Advertisement

Dünyanın en zengin insanı ünvanını elinde bulunduran Carlos Slim, Latin Amerika ülkelerinin telekomünikasyon alanında Slim'in ezici üstünlüğüne karşı harekete geçmesi ve Avrupa'daki yatırımlarının beklenen getiriyi sağlamaması ile bu ünvanı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Düyanın en zengin 2. ismi olan Bill Gates ile arasındaki varlık farkı geçtiğimiz hafta 4.8 milyar dolara daralan Lübnan göçmeni ailenin oğlu Slim geçtiğimiz hafta net varlığının 10'da birini kaybederek 71 milyar dolara geriledi.

Slim'in amiral gemisi olan America Movil SAB'nin Latin Amerika ve özellikle Meksika'da olan üstünlüğü yasa yapıcılar ve regülatörlerin daha sıkı önlemler istemesiyle tehlikeye girmiş durumda.

Templeton Emerging Markets Group Başkanı Mark Mobius, "America Movil'in karşılaştığı zorluklar Meksika'da başlıyor çünkü üstünlüğüne karşı yükselen bir direnç var. Rekabet içerisinde olduğu şirketler güçlendikçe America Movil Meksika'da zorluklar yaşayacak ve geçmişte elde ettikleri kazançları elde edemeyecekler" ifadelerini kullandı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
05 Mart 2013 Salı, 03:16 Misafir yazık ya acıdım.bi yardım kampanyası yapalımda bu osmanlı torununu tahttan indirtmeyelim.