Advertisement

(20:40'ta güncellendi)

ABD hisseleri özel sektör istihdam verilerinin şirketler tarafından Şubat ayında beklenenden daha fazla istihdam yaratıldığını göstermesinin ardından kayıplar ve kazançlar arasında gel-git yaşadı.

Bank of America Corp. finans şirketleri arasındaki kazançlara liderlik ederek yüzde 2.3'lük bir sıçrama gerçekleştirdi. Kredi kartı terminali üreticisi VeriFone Systems Inc. beklentilerin üzerinde kâr açıklamasının ardından yüzde 11 yükseldi. Çin'in en büyük 2. online video sitesi Sohu.com Inc. şirketi özelleştirmek için görüşmelerin olmadığını açıklamasıyla yüzde 8.3 geriledi.

Standard & Poor's 500 Endeksi New York saatiyle 12:59'da çok değişmeyerek yatay bir pozisyonda kaldı ve 1,539.81 puan oldu. Dow Jones Endeksi ise 30.68 puan yükseldi ve 14,284.45 puana çıktı. S&P 500'de işlem hacmi bu raporun yazıldığı sırada 30 günlük ortalamanın yüzde 6 altında gerçekleşti.

Nebraska merkezli TD Ameritrade Holding Corp. şef türev ürünler stratejisti Joe Kinahan, "İnsanlar biraz mola veriyorlar ve daha fazla paranın gelip gelmediğini görmeye çalışıyorlar" yorumunda bulundu.

(20:40'ta güncellendi)