Advertisement

UBS, bugün açıkladığı raporunda,fiziki talebin altın için destekleyici unsur olarak kalmayı sürdürdüğünü belirtti.

Banka, Çin'den gelen fiziki talep görünümünün, önümüzdeki haftalarda, pozitif kalmaya devam edeceğini kaydetti.

UBS, Asya'nın net alıcı konumunu sürdürdüğünü ve Şanghay Altın Borsası'ndaki primlerin dramatik bir biçimde çökmesine karşın, hacimlerin artmaya devam ettiğini ifade etti.

Altın Londra'da ons başına 1,577.88 doalr civarında seyrediyor ve bu yılın başına göre yaklaşık yüzde 6 düşmüş durumda.

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Mart 2013 Pazartesi, 16:39 Misafir ufak atda civcivler yesin kağıt dediğin bir devletin damgası,özgürlüğü,patenti,simgesi 1 gram altının değeri ne ile anlaşılır! kime satarsan kağıt paranın değeri ile hesaplama yapıyor altın demek para demek, para zaten para! parada kağıttan yapıldığına göre demekki altın=para=kağıt..
08 Mart 2013 Cuma, 14:59 Misafir altın dip yapmış olabilir. veyahutta biraz daha geri yaptırılabilir. ancak bu durum altını sadece geçici olarak kıskaca alma oyunlarından başka bir şey değildir. borca dayalı para sistemi, havadan para basma işlemleri, para basma makinelerine aralıksız mesai yaptırmaktadırlar. kıskaca alma işlemi sırasında harcanan güç tükendiğinde ve sistem bu şekilde işlemeye devam ettiğinde altın muhtemelen 5000 dolarlara ve hatta dahada da yukarılara taşır. milleti tokatlama süreci masada. şu geçici dönemde altınlarınızı kağıt para ile değiştirmeyin derim.