Advertisement

Deutsche Securities/Krespin: Geleceğe umutla bakıyorum

Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen ve BloombergHT'den canlı yayınlanan Borsa İstanbul'un lansman gecesinde piyasanın önemli oyuncuları açıklamalarda bulunuyor.

BloombergHT.com Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran'ın sorularını yanıtlayan Deutsche Securities Genel Müdürü Albert Krespin, açılışta gördüğü havadan dolayı "heyecanlı" olduğunu söyledi.

"Böyle günler hep coşkulu olunuyor. Bu kadar emek verildikten sonra mutluyum" diyen Krespin, Borsa İstanbul'un hisse piyasası için olumlu bir adım olduğunu dile getirdi.

Krespin "Hisse senedi piyasası için geleceğe umutla bakıyorum. İnşallah bu enerji uzun süre devam eder" ifadelerini kullandı.

Başaran'ın isim konusunda kendisine gelen "Adı Borsa İstanbul olması yabancı ilgisini artıracak mı" sorusunu hatırlatması üzerine Krespin, "Bunu daha büyük bir planın parçası diye düşünmek lazım" diyerek yalnızca isim değişikliğine yabancı yatırımcının gelmeyeceğini belirtti.

Krespin, "Ürün çeşitliliği arttıkça, İstanbul'un bölgedeki finansal merkez amacına yaklaşıldıkça Borsa İstanbul'un bilinirliği artacak. Bütün bunların bir araya gelmesiyle ilgi yükselecek. Borsa İstanbul çok çekici bir isim" dedi.