Advertisement

ABD merkez bankası Federal Reserve (Fed), 19-20 Mart'taki toplantısının tutanaklarını, dün öğleden sonra bazı kişilere yanlışlıkla yollamasının ardından, önceden planlanan zamandan önce açıkladığını duyurdu.

Fed, açıklamasında, "Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) 19-20 Mart'taki toplantısının tutanakları bugün erken açıklandı," dedi ve "Bunun nedeni, bir listede adı bulunanların normalde olağan açıklamadan kısa bir süre önce e-posta yoluyla elde ettikleri tutanakların, bu kişlere yanlışlıkla erken gönderilmesidir. Temel olarak Kongre görevlileri ve ticaret örgütlerinin çalışanlarından oluşan dağıtım listesindeki kişiler, tutanakları Salı günü 14:00'ten (TSİ 19:00) kısa bir süre sonra elde etti." şeklinde açıklamada bulundu.

Tunaklar bu nedenle, planlanan saati olan bugün TSİ 21:00 yerine TSİ 16:00'da açıklandı.

Fed tutanakları, aralarında Citigroup Inc. ve Goldman Sachs Group Inc.'in de yer aldığı bankalara, bazı Kongre personeline ve ticari gruplara erken yollandı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Nisan 2013 Çarşamba, 16:35 Misafir iyi oldu erken açıklanması haberin nasıl bir etkisi olacak canlı canlı görürürz en azından