Advertisement

Milyarder yatırımcı Jim Rogers, altının "tekrar gerçek satış zirvesi" durumuna gelmesi halinde, altın alımına başlayabileceğini söyledi.

Rogers Holdings'in başkanı Rogers, bugün Bloomberg Television'a yaptığı değerlendirmede, altının, önümüzdeki on yılda "çok yukarı" çıkacağını, ancak altın alımına ne zaman başlayacağı konusunda bir rakamı olmadığını söyledi.

Rogers, altının uygun bir düzeltmeye hazırlandığını ve son düşüşün bu düzeltme olabileceğini sözlerine ekledi.

Rogers, tarım emtiasında, "neredeyse başka herşeyden" daha fazla "güçlü yukarı beklentisi" olduğunu belirtti.

G-20 toplantılarının "zaman kaybı" olduğunu kaydeden Rogers, Japonya, ABD ve İngiltere'nin bu toplantılardaki tartışmalardan bağımsız olarak para basacağını ifade etti.

Rogers, ABD doları bazındaki varlıkları ile ilgili "çok endişeli" olduğunu, "daha fazla kargaşa" beklentisi ile dolar tuttuğunu ve doları ne kadar daha tutacağını bilmediğini sözlerine ekledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
17 Nisan 2013 Çarşamba, 16:21 Misafir altın 800 dolara düşecek yorumları haber haber geziyor. altın düşürüp çok daha ucuz fiyattan istiflemek istiyorlar.
17 Nisan 2013 Çarşamba, 13:36 Misafir sende şu 3 gündür altini çuvalla toplamadiysan bende adam değilim.
17 Nisan 2013 Çarşamba, 10:50 Misafir elinde altin olan arkadaşlar bu adamlarin yorumlarini dikkate alip altinlarini satmasinlar.bunlarin amaci herkesin elindeki altini ucuza almaktir. iso27