Advertisement

Geçen yılın en büyük bakiye yüklenerek hisse senedi aracılığı yapan kurum olan Morgan Stanley'in karu, perakende aracılık gelirindeki artışın etkisi ile, analistlerin beklediğinden daha fazla kar açıkladı.

Morgan Stanley'in yılın ilk çeyreğinde karı 984 milyon dolar ve hisse başına karı 49 sent oldu. Geçen yılın aynı döneminde, bu rakamlar sırasıyla 94 milyon dolar zarar ve 6 sent hisse başına zarar seviyelerindeyd. Banka'nın kendi borcuna bağlı muhasebe giderleri hariç hisse başına ar 61 sent seviyesinde gerçekleşti. Bloomberg News'un anketine katılan analistlerin tahminlerinin ortalamasına göre, hisse başına karın 56 sent seviyesinde çıkması bekleniyordu.

St. Louis'te Edward Jones & Co. analisti Shannon Stemm, "Güçlü hisse senedi piyasaları açık bir şekilde refah yönetmini destekliyor ve hisse senedi ve finans piyaslaarının güçlü olduğu bir dönemdeyiz," dedi ve "Bu durum, Morgan Stanley'in refah yönetimi birimine yansıyor" şeklinde görüş bildirdi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
19 Nisan 2013 Cuma, 00:54 Misafir beklenenden fazla kar açıkladıysa hisselerin yükselmesi yerine neden % 4,1 geriledi. bunu anlamak gerçekten mümkün değil. bu tamamen bir kandırmaca. her şey gizlenir oldu piyasadan artık. bu oyunlar neden oynanıyor çünkü piyasaların iyi olduğu izlenimi verip herkesin hisselere yönelmesini istiyorlar. yakındır abd borsalarını çökmesi bekleyin.