Advertisement

ABD'nin Oklahoma eyaletini vuran hortumda ölen 51 kişiden en az 20'sinin çocuk olduğu bildirildi.

Yetkililer, Oklahoma City'nin banliyölerini etkileyen, bir ilkokulu yıkan ve rüzgar hızı saatte 320 kilometreyi bulan hortumda hayatını kaybeden 51 kişiden 20'sinin çocuk olduğunu açıkladı.

Ölü sayısının artmasından endişe eden yetkililer, hortumda yaralanan 50'si çocuk 120 kişinin hastanelerde tedavi edildiğini, arama kurtarma çalışmalarının gece boyunca sürdürüleceğini bildirdi.

Meteoroloji dairesi de hortumun en az 800 metre genişliğinde olduğunu açıkladı.

Bu arada ABD Başkanı Barack Obama, Oklahoma eyaletinde "büyük afet" ilan etti. Obama, hortumun vurduğu eyalete federal yardım yapılması talimatı verdi, Federal Acil Durum Yönetimi Dairesi, bölgeye özel bir ekip gönderdi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
22 Mayıs 2013 Çarşamba, 05:46 Misafir amerikada insan hayati deyerli saniyolar bu yazilari okuyup siz oyle sanmaya devam edin.
21 Mayıs 2013 Salı, 11:12 Misafir helal olsun obama başkan sana. bizim burda yas ilan etmeyi boşver. başbakınımız ve cumhurbaşkanımız reyhanlıya gitmediler. üstüne yayın yasağı getirdiler. benim ülkemde insan hayatı çok ucuz.
21 Mayıs 2013 Salı, 10:53 Misafir ölenleri rabbim layik olduklari yerlerekoysun ailelere sabir versin ancak esass büyük felaket obama ve abd dir.
Kapat