Advertisement

(21:31'de güncellendi)

ABD hisseleri, yatırımcıların Fed Başkanı Ben S. Bernanke'nin açıklamalarını fiyatlaması ve merkez bankasının teşvik çabalarıyla ilgili yaptığı son politika toplantısının tutanaklarını açıklaması sonrasında erken saatlerde yaptığı ralliyi silerek geriledi.

Target Corp., yüksek vergiler ve havaların soğuk olmasının satışlarını etkilemesiyle kâr verilerinin yüzde 29 düşmesi sonrasında yüzde 4.8 değer kaybetti. Pfizer Inc. (PFE), sahip olduğu Zoetis Inc. hisselerini azaltmak için yatırımcılara hisse takası yapmayı önerdikten sonra yüzde 2.5'lik bir ralli yaptı. Saks Inc. (SKS), Goldman Sachs Group Inc. ile satış gibi opsiyonları da içeren bir araştırma iş birliği içerisinde olduğunun duyulmasıyla birlikte yüzde 15 yükseldi. Toll Brothers Inc. (TOL), analistlerin gelir beklentilerini aşmasıyla yüzde 4.7 değer kazandı.

Standard & Poor's 500 Endeksi yüzde 0.4 gerileyerek New York saati ile 14:10'da 1,662.56 puan oldu ve erken saatlerde yaptığı yüzde 1.1'lik ralliyi sildi. Dow Jones Endeksi 18.13 puan, yani yüzde 0.1, düşerek 15,369.45 puan oldu. Yine aynı saatlerde S&P 500 hisselerinin işlem hacmi son 30 gün ortalamasının yüzde 24 üzerinde seyretti.

ABD hisseleri, Bernanke'nin parasal genişlemeyi geri çekmenin ekonomik toparlanma için risk teşkil ettiğini açıklamasıyla ralli yaptı. Bunun ardından yine Bernanke tarafından, iş gücü piyasasının güvenilir ve sürekli bir gelişime devam etmesi durumunda merkez bankasının varlık alımı hızını azaltabileceği açıklamalarından sonra kazançlarını sildi.

(21:31'de güncellendi)

BU HABERE YORUM YAZ
 
23 Mayıs 2013 Perşembe, 09:16 Misafir hazir olun beyler sirada abd borsalari var görürsünüz herşey suni şişiyor abd nin büyük oburlari şimdi gözünü acep neye dikti önce faizi sonra mortgace yi sonra altini şimdi borsayi sirada ne olabilir hazir olun yeni savaş çikiyor.ayrica abd nin fiilen savaşa girmediği kaç yil olmuştu hi hazir olun savaş çikiyor.