Advertisement

Asya'nın en büyük 2. ekonomisi Japonya'nın en büyük finansal aracı kurumu Nomura Holdings Inc., maliyetleri azaltmayı sürdürmesine rağmen Asya, Amerika ve Avrupa'da sabit getirili varlık personelini artırmayı planladığını açıkladı.

Şirketin operasyon müdürü Atsushi Yoshikawa planı dün ayrıntılı rakamlar ya da bir zaman dilimi verden planı, yatırımcılar ile paylaştı. Yoshikawa, şirketin mevcut personelinin görevlerinin yeniden değerlendirilmesinin yanısıra, yeni işe alımlar da yapacağını söyledi. Şirket daha sonra Amerika'daki forex ve faiz satışları için 2 yönetici direktör alacaklarını bildirdi.

Nomura'nın CEO'su Koji Nagai'nin 1 milyar dolarlık maliyet azaltma programından ötürü Nomura Japonya dışındaki kârlarını sabit getirili varlıklar kanalıyla toparlamaya odaklanıyor. Tokyo2daki banka geçtiğimiz çeyrekte yerel hisse senedi piyasasındaki sıçramaya ve komisyon  ücretlerinin son 7 yılın en yüksek net gelirini sağlamasına rağmen geçtiğimiz çeyrekte vergi öncesi zarar açıkladı.

Yoshikawa faiz, kredi, para birimleri ve garantili varlık birimlerinde satış personeli alınacağını açıklayarak, "Müşterilere ulaşacak personel konusunda sık sık eksiklik yaşıyoruz" dedi.

Nomura'nın sağlık ve teknoloji sektörlerindeki varlığını genişleterek ABD'deki yatırım bankacılığını güçlendireceğini belirten Yoshikawa, iş fırsatları olduğu takdirde her iyi bankacıyı alabileceklerini söyledi.