Advertisement

9 yeni film vizyona giriyor

9 yeni film vizyona giriyor

Hızlı ve Öfkeli 6, Evde, Zoraki Radikal ve Kral Yolu'nun da dahil olduğu 9 yeni film izleyici ile buluşuyor

23 Mayıs 2013 Perşembe, 17:50 Güncelleme: 23 Mayıs 2013 Perşembe, 17:51

Rio Soygunu'nun dünya çapındaki gişe başarısının üstüne inşa edilen, aksiyonu, akrobasiyi ve hikayeyi daha da yükseklere çıkaran 'Hızlı ve Öfkeli 6' filmiyle Justin Lin, dördüncü kez yönetmen koltuğuna oturdu.
Vin Diesel ve Paul Walker'ın sinema tarihine soygun ve araba kovalamacası olarak geçen ünlü serisinin son halkası olan filmin konusu şöyle:
"Dom ve Brian'ın, Rio soygunu oldukça kilit bir ismin çetesini çökertip ekibe 100 milyon dolar kazandırdıklarından beri çok paraları olsa da aileden ve yuvadan uzak hayat bir süre sonra zor gelir. Bu arada Hobbs dünyada 12 ülkeye yayılmış bir suç organizasyonu araştırmaya başlar. Bu örgüt her biri birer ölüm makinesi olan paralı askerlerden oluşmaktadır ve örgütün ikinci lideri ise Dom'un öldüğünü sandığı eski aşkı Letty'den başkası değildir. Adamlarla kapışmanın tek yolu onları kendi seviyelerine, yani sokaklara çekmektir. Hobbs, Dom'a takımını Londra'da yeniden toplamasını teklif eder, karşılığında ise haklarındaki tüm dava dosyaları ve suçlamalar düşürülüp eve geri dönmeyi, ailelerine kavuşmayı vaat eder."

-"Evde"-

Yönetmenliğini François Ozon'un yaptığı "Evde" filminin başrollerini Fabrice Luchini, Ernst Umhauer ve Kristin Scott paylaşıyor.
Gerilim türündeki filmin konusu şöyle:
"Gizlice sınıf arkadaşlarından birinin evine giren 16 yaşındaki erkek çocuğu, Fransızca dersinde yazdığı kompozisyonlarda bu olaydan bahseder. Fransızca öğretmeni ise öğrencisini çok yetenekli bulduğu için bu kompozisyonları okumanın tadını çıkarırken bu olaydan kimseye bahsetmez."

-"Zoraki Radikal"-

Haluk Bilginer'in de rol aldığı "Zoraki Radikal" filmi, ABD, İngiltere ve Katar ortak yapımıyla beyazperdede yerini aldı.
Mira Nair'in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, Wall Street ve Amerikan rüyasının beklenenin ya da düşünülenin aksine pembe ve hayal dolu görünümünün ardında aslında birçok vazgeçiş başarının kaybedilmesi anlatılıyor.
Filmde, Bilginer'in yanı sıra, Kate Hudson, Liev Schreiber, Kiefer Sutherland ve Nelsan Ellis de izleyici karşısına çıkacak.

-"Kral Yolu"-

Yönetmenliğini Serli Seta Nişanyan'ın üstlendiği "Kral Yolu" filmi, çocuk izleyicileri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.
Doğa Rutkay, Nilgün Belgün, Yonca Evcimik, Arda Esen, Çetin Altay'ın rol aldığı komedi ve macera türündeki filmde, anne ve babası arkeolog olan 10-11 yaşlarında bir çocuğun dedesiyle İstanbul'da başlayıp Erdemli'de devam eden macerası konu ediliyor.

-"Sadece Aşk"-

Haftanın komedi ve romantik türündeki "Sadece Aşk" filmini Susanne Bier yönetti.
Pierce Brosnan, Kim Bodnia ve Trine Dyrholm'un başrollerini paylaştığı filmin konusu şöyle:
"İda sıradan bir hayat süren bir kuafördür. Kanser olduğunu öğrenince tedaviye başlar ve tedavi sırasında saçlarını kaybetmesi nedeniyle kocası tarafından aldatıldığını öğrenmesi onu çok sarsar. Ancak İda, kızının düğünü için yaptığı İtalya yolculuğunda dul bir adamla tanışır..."

-"Vazgeçmem Senden"-

Lee Toland Krieger'in yönetmenliğini üstlendiği dram ve komedi türündeki "Vazgeçmen Senden" filminde, Rashida Jones, Andy Samberg, Elijah Wood, Rebecca Dayan, Chris Messina izleyici karşısına çıkacak.
Filmde, ayrılmalarına rağmen ayrı kalamayan bir çiftin hikayesi izlenebilecek.

-"Kollarımda Kal"-

Dram severleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen "Kollarımda Kal" filminde yönetmenliği Marion Laine üstlendi.
Tanınmış ve kendilerini işlerine adayan iki cerrah olan Mila ve Javier'ın 10 yıldan uzun süredir birbirlerine delicesine aşık olmaları, duydukları sıra dışı aşkı korumak için gösterdikleri özen ve sonrasında ilişkileri tehlikeyi girince verdikleri mücadeleyi anlatan filmde, Juliette Binoche, Edgar Ramirez, Aurelia Petit, Hippolyte Girardot, Amandine Dewasmes rol aldı.

-"Güllerin Köpüğü"-

Fransız yapımı dram türündeki "Güllerin Köpüğü" filminin yönetmenliğini Michel Gondry yaptı. Audrey Tautou, Omar Sy, Romain Duris, Gad Elmaleh, Alain Chabat'ın rol aldığı filmin konusu şöyle:
"Gerçek üstü ve şiirsel bu hikayede, idealist ve mucit bir genç olan Colin, Chloe adında Duke Ellington'ın Blueslar'ından birinin dünyaya gelmiş haline benzeyen genç bir kadınla tanışır. Bir aşk hikayesi olan evlilikleri Chloe'nin ilginç bir hastalığa yakalanması ve ciğerlerinde büyüyen zambak çiçeğiyle hüzne dönüşür."

-"Bir Şarkının Peşinde"-

Belgesel, biyografi ve müzikal türündeki "Bir Şarkının Peşinde" filminde, İrlanda-İngiltere ortak yapımıyla beyazperdede izleyici karşısına çıkacak.
İrlanda-İngiltere ortak yapımı filmi, Malik Bendjelloul yazıp yönetti. 1970'li yılların başlarında farkında olmadan bir müzik efsanesine dönüşen Detroitli bir yerel müzisyenin hikayesini ele alan filmde, Sixto Rodriguez'in efsaneleşme ve ortadan kaybolma sürecini işleniyor.ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 102.715 0,57
USD/TRY 5,2814 0,04
EUR/TRY 5,9676 -0,13
EUR/USD 1,1301 0,07
FAİZ 18,60 0,00
ALTIN/ONS 1.322,49 0,76
BRENT 66,25 2,60
© haberturk.com
Yukarı