Advertisement

Taksim Meydanı ve çevresinde çıkan olaylar İstiklal Caddesi'ne sıçradı. Galatasaray Meydanı'nda toplanan gruplar Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Çevik kuvvet polisleri göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı'ndaki olaylarla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sorumluluğa çağırdığını belirterek, "Şu an itibarıyla Başbakan olduğunu göster, polisi geri çek, yargı kararına uyduğunu kamuoyuna açıkla" ifadelerini kullandı.

GÖSTERİLER DİĞER ŞEHİRLERE SIÇRADI

Başkentte de yaşanan olayları protesto eden bazı sivil toplum kuruluşları, sendika ve siyasi parti üyelerinin de aralarında bulunduğu grup, protesto gösterisi yaptı. Kuğulu Park'ta akşam saatinde toplanmaya başlayan gruplar, "Kent bizim Gezi bizim", "Her yer Taksim" ve hükümet aleyhine yazıların bulunduğu Dövizler taşıyarak, çeşitli sloganlar attı. Bazı protestocular Kuğulu altgeçidi çıkışında trafiği durdurdu

İzmir'de; Gezi Parkı'ndaki polis müdahalesini prostesto eden grup Konak yönüne yürüyüşe geçti. Polis, grubun önünü kesip gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti. Protestocu grup ile polis arasında çatışmalar devam ediyor.

Antalya'da sosyal paylaşım sitesi Facebook aracılığıyla toplanan grup, 'Gezi Parkı'ndaki göstericilere destek amacıyla eylem yaptı.