Advertisement

Çiçek'ten sağduyu çağrısı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarla ilgili sağduyu çağrısında bulanarak, "Böyle zamanlarda fırsat kollayan yasa dışı bir kısım grupların ve unsurların bu olayları nasıl istismar ettiğini ve bölücü bir kısım sonuçlara sebebiyet verdiğini de tecrübelerle biliyoruz. Onun için hepimizin hem fiilleriyle hem açıklamalarıyla hem eylemleriyle daha sorumlu ve sağduyulu davranması gerektiğinin hepimiz farkında olmalıyız" dedi.


Böyle zamanlarda herkese çok büyük sorumluluklar düştüğünü vurgulayan Çiçek, şöyle konuştu:

"Hepimizin olup bitenleri sağduyuyla ve soğukkanlılıkla değerlendirmesi gerekir. Geçmişte yaşadığımız acı tecrübeler bize ders olmalıdır. İyi niyetle başlayan masumane bir kısım taleplerin sonunda çok üzücü olaylara sebep olduğunu geçmişten biliyoruz.

Böyle zamanlarda fırsat kollayan yasa dışı bir kısım grupların ve unsurların bu olayları nasıl istismar ettiğini ve bölücü bir kısım sonuçlara sebebiyet verdiğini de tecrübelerle biliyoruz. Onun için hepimizin hem fiileriyle hem açıklamalarıyla hem eylemleriyle daha sorumlu ve sağduyulu davranması gerektiğinin hepimiz farkında olmalıyız.

Temenni ederim, iş bundan daha öte bir noktaya taşınmasın."

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
03 Haziran 2013 Pazartesi, 02:16 Misafir sayın bakanım; temenniyle olmuyor maalesef. bir şeyler yapın
01 Haziran 2013 Cumartesi, 23:51 Misafir beyefendi tbmm başkanı olarak sayın başbakanı uslup ve ben yaptım oldu hareketleri konusunda hiç uyarmışmı bide ondan bahsetse iyi olurdu.