Advertisement

Erdoğan: Faiz lobisi fazla heveslenmesin

Erdoğan: Faiz lobisi fazla heveslenmesin

Başbakan Erdoğan, "Faiz lobisi fazla heveslenmesin" dedi

07 Haziran 2013 Cuma, 15:51 Güncelleme: 10 Haziran 2013 Pazartesi, 08:43

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye ve AB için Ortak Gelecek Konferansı"nda bir konuşma yapıyor.

Erdoğan, "Biz AB ile yolumuza devam etmek konusunda kararlıyız," dedi.

Başbakan Erdoğan, "AB ahde vefaya dayanır, nerede o ahde vefa" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarla ilgili, "Çevre hassasiyeti olan kardeşlerime sesleniyorum. Eğer çevrecilikte ortaklık yapacaksanız, gelin bu Başbakanınız ile yapın" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Son günlerde Taksim Gezi Parkı düzenlemesi bahanesiyle yaşanan olaylar, hiç kimseyi yanlış düşüncelere, tereddütlere sürüklemesin. Çünkü burada korkunç bir dezenformasyon var. Sosyal medyanın korkunç yalan kampanyaları var. Bunların hepsi tespitle elimdedir. Hepsini biliyoruz. Bizim demokratik talepler konusunda hiçbir sıkıntımız, hiçbir çekincemiz yoktur" dedi.

Erdoğan, "Taksim Gezi Parkı olaylarında olanların bir kısmı çözüm sürecini bu işin içine katmanın gayreti içine giriyorlar. Onlar da çözüm sürecine karşı" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şunu herkes bilsin ki milli iradeye yönelik hiçbir saldırıya hangi kılıf altında olursa olsun, kim tarafından beslenirse beslensin, asla boyun eğmeyiz. Biz, toplumsal hadiseleri okuruz, analiz ederiz, objektif biçimde de değerlendiririz. Bizi bugünlere taşıyan, bizi her iki kişiden birinin oyuna mazhar eden de bu kucaklayıcı tavrımızdır. Şunu da söyleyeyim. Yüzde 50 bize oy verdi, biz yüzde 50'nin partisi değiliz. Biz şu anda yüzde 100'ün partisi olarak ülkeye hizmet veriyoruz" dedi.

Erdoğan, "Yabancı dostlarımızdan, özellikle de yabancı medyadan Türkiye'de yaşananları lütfen ideolojik bir yaklaşımla ele almamalarını ve sipariş üzerine ilanlar yayınlamamalarını kendilerine de hatırlatırım. Gazetelere, uluslararası medyaya parayı basmak suretiyle ilan verenler, oralarda Türkiye'nin güçlenmesini, Türkiye'nin bu hale gelmesini hazmedemeyenlerin çıkarmış olduğu ilanların kaynaklarını da biliyoruz. Bunu da özellikle hatırlatmak istiyorum. Bu, Türkiye'nin güçlenmesinden, Türkiye'nin bir güç devşirmesinden rahatsız olanların aslında attığı bir adımdır. Bu, yine Türkiye'deki faiz lobisinin iktidarımıza yönelik attığı adımdır. Faiz lobisi de fazla heveslenmesin, onlar da kusura bakmasınlar hedeflerine ulaşamayacaklar. Bu halkın dediği neyse o olacak. Bu milletin dediği olacak" dedi.

AA

-devam edecek-ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 83.675 0,00
USD/TRY 6,1275 0,51
EUR/TRY 6,8498 0,61
EUR/USD 1,1152 0,00
FAİZ 25,72 0,00
ALTIN/ONS 1.273,06 -0,02
BRENT 70,57 -0,59
© haberturk.com
Yukarı