Advertisement

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Sayın Cumhurbaşkanı'na bir çağrıda bulunuyoruz. Bu kritik süreçte Sayın Cumhurbaşkanı süratle bir liderler zirvesi gerçekleştirmelidir. Türkiye sorunlarını aşabilecek güçtedir. Sayın Cumhurbaşkanı, bu sorumluluğu yerine getirdiği takdirde sorunların aşılmasında büyük bir işlev, rol üstlenmiş olacaktır" dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Daha önce bugün saat 14.30'da Amasya'da gerçekleştirileceği duyurulan toplantı, Taksim Gezi Parkı odaklı olaylar ve son gelişmeler nedeniyle saat 01.30'da parti genel merkezinde yapıldı.

Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı olaylarının değerlendirildiği toplantıya ilişkin düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin krtik bir süreçten geçtiğini vurguladı.

"Gençlerin talepleri halkta bir karşılık bulmuş ve artık meşrulaşmıştır" diyen Kılıçdaroğlu, bu taleplere bütün siyasal partilerin kulak kabartıp gereğini yapmasının önemli olduğunu belirtti.

Bu süreçte polis ile halkı karşı karşıya getiren yönetim anlayışına süratle son verilmesinin zorunlu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, polisle halkın karşı karşıya gelmemesini istedi.

-"Siyasal partiler miting yapmamalı, tansiyon düşürülmelidir"-

Kılıçdaroğlu, "Yine bu süreç içinde orantısız güç kullanan kamu görevlilerinden hesap sorulacağı, kamuoyuna bütün açıklığıyla dile getirilmeli. İçinde bulunduğumuz toplumsal koşullar dikkate alınarak siyasal partiler miting yapmamalı, tansiyon düşürülmelidir" yorumunda bulundu.

"Vatandaşlar derin bir endişe içinde. Bütün siyasi partiler üzerine düşen görevi yapmalı ve toplumda huzur sağlanmalıdır" diye konuşan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

Vatandaşın endişeleri giderilmelidir. Yaşanan gerginlikler sonucu ekonomi kan kaybediyor. Türkiye süratle bu ortamdan çıkarılmalıdır. Uluslararası camiada, Türkiye'nin saygınlığı ciddi yara almıştır, bu gerçekten bizi üzmektedir. Bütün bunlar dikkate alınarak, Sayın Cumhurbaşkanı'na bir çağrıda bulunuyoruz. Bu kritik süreçte Sayın Cumhurbaşkanı süratle bir liderler zirvesi gerçekleştirmelidir. Türkiye sorunlarını aşabilecek güçtedir. Sayın Cumhurbaşkanı, bu sorumluluğu yerine getirdiği takdirde, sorunların aşılmasında büyük bir işlev, rol üstlenmiş olacaktır."

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
12 Haziran 2013 Çarşamba, 15:01 Misafir ortada sisli bir hava yaratma çabasında olanlara alet olmayın.
Kapat