Advertisement

İzmir merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda kamu binaları ve iş yerlerine zarar verdiği ve terör üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 15 kişiden 13'ü tutuklandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma kapsamında Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarla ilgili kamera görüntüleri incelenerek İzmir, Ankara, İstanbul, Manisa ve Batman'da 15 kişi gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından "terör örgütü üyesi olmak, kamu malına ve iş yerlerine zarar vermek, halkı tahrik etmek, görevli polis memuruna mukavemet" suçlamasıyla adliyeye sevk edilen şüphelilerden 13'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 2 kişi ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

İzmir, Ankara, İstanbul, Manisa ve Batman'da, 5 Temmuz 2013 tarihinde düzenlenen operasyonda terör örgütü DHKP-C, TKİP, MLSPB üyeleri oldukları iddiasıyla 15 kişi gözaltına alınmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürülüğü'nün yürüttüğü soruşturma kapsamında ise 33 kişi tutuklanmıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
09 Temmuz 2013 Salı, 19:51 Misafir mala ve cana zarar verenlerin cezasını tabiki alması lazım ama her tutuklanana terör üyesi demek komik duruyor