Advertisement

(17:05'te güncellendi)

ABD hisse senetleri, şirketlerin beklenenden daha iyi kar açıklayacağına ilişkin iyimserlikle yükselişini dördüncü güne taşırken, altın değer kazandı ve yen zayıfladı.

MSCI Tüm Ülkeler Dünya Endeksi New York saati ile 09:43'te yüzde 0.7 yükselerek 362.20 puana çıktı. Standard & Poor’s 500 (S&P 500) Endeksi yüzde 0.5 yükseldi. Japonya para birimi dolar karşısında yüzde 0.1 düşerek 101.12'ye inerken, sterlin, İngiltere'de imalat sanayi üretiminin Mayıs ayında beklenmedik bir şekilde düşmesi sonrası değer kaybetti. Üç yıl vadeli ABD Hazine tahvillerinin faizi, ABD'nin bugünkü 32 milyar dolarlık aynı vadeli kağıdı satmasından önce, Mayıs ayında, bu yılın en düşük seviyesinnden iki katın üzerinde yükseldi. Şirket kredi riskleri, Avrupa2da, yaklaşık üç haftanın en düşük seviyesine indi. Altın yüzde1'den fazla bir prim yaptı.

Avrupa Birliği yetkilileri, dün maliye bakanlarının Yunanistan'a yardım paketi konusunda anlaşmaya varmalarının ardından bugün biraraya gelecek. Çin'de bugün açıklanan enflasyon verisi haziran ayında beklenenden hızlı artarken, üretici fiyatları düşüşünü 16'ncı aya taşıyarak son 10 yılın en uzun süreli düşüş dönemini gerçekleştirdi.

Londra'da Pictet Asset Management Ltd. şef stratejisti Luca Paolini, "Pozitif kar sezonu, verilerin halen ABD ekonomisinin açık bir resmini veremediği bir ortamda yardımcı olabilir," dedi ve "Kar marjları göreceli olarak güçlü olduğunu kanıtladı. Baktığımız en kritik konu, şirketlerin önümüzdeki birkaç çeyrek için ileriye dönük rehberliği" değerlendirmesinde bulundu.

(17:05'te güncellendi)

BU HABERE YORUM YAZ
 
09 Temmuz 2013 Salı, 12:56 Misafir biz de niye bilançolar iki ay sonra açıklanıyor çok merak ediyorum acaba bizim musabecilerin matematiği kıtmı anca hesaplıyorlar