Advertisement

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Kurumun, "kredileri geri çağırdığı ya da kredilerin faizlerini yükselttiği" iddia edilen bazı bankalar hakkında inceleme başlattığına yönelik haberlere ilişkin, incelemenin rutin bir uygulama olduğunu bildirdi.

Konuya ilişkin BDDK'dan yapılan açıklamada, "Gezi Parkı odaklı olayları bahane ederek, ya kredileri geri çağırdığı ya da kredilerin faizlerini yükselttiği" öne sürülen bazı bankalar hakkında inceleme başlattığına yönelik basın yayın organlarında çıkan haberler hatırlatılarak, incelemenin rutin bir uygulama olduğu ancak bu gibi durumlarda tarafların normal incelemelere her zamankinden daha fazla anlam yükleyebildiği belirtildi.

BDDK'nın, her konuda anında bilgi sahibi olmayı istemesinin, görevi gereği olduğu vurgulanan açıklamada, "Yapılan işlemler de bunun dışında bir şey değildir. Dolayısıyla Kurum, yetkisi olan bütün alanları aktif olarak denetleme konumundadır. Bu işlemlerse var olan yetkilerin kullanıldığı aktif izlemedir. Basında yer alan hususlar da bu uygulamalar dışında bir şey değildir" ifadesine yer verildi.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Temmuz 2013 Çarşamba, 13:18 Misafir rutin surekli ve düzenli yapılan işlemlere denir bbdk acaba hangi sıklıkla rutin tabir ettiği bu denetlemeyi yapmaktadır acaba bunlar yanlış dusunceler