Advertisement

Galatasaray Antrenörü Hasan Şaş, Sporting Lisbon'un genç yıldızı Bruma ve Irak Milli Takımı'nın solbeki Ali Adnan ile ilgilendiklerini söyledi.

Antrenman sırasında kampı takip eden basın mensuplarıyla sohbet eden antrenör Hasan Şaş, transfer çalışmalarıyla ilgili soru üzerine, "Aslında genç futbolcularla ilgileniyoruz ama biliyorsunuz uçuk kaçık fiyatlar var. Bruma'ya bir teklif götürdük, inşallah olumlu sonuçlanır. Gelecek için genç oyunculara ihtiyaç var" dedi.

Takımın ana kadrosunun belli olduğunu ifade eden Şaş, "Chelsea'de forma giyen Obi Mikel ile hiç ilgilenmedik. Riera devam ediyor, şu ana kadar bize gelen bir şey yok. Kaleci aramıyoruz. Dönüşte inşallah Alperen'i alacağız" diye konuştu.

Şaş, Aydın'la ilgili bir soruya, "Teklif yaptık. Bana sorarsanız iyi de bir teklif yaptık 3 yıllık. Hemen hemen Engin ve Gökhan Zan'ın aldığı ücretler. Bekliyoruz, sonuçta evladımız" yantını verdi.

Semih'in durumuyla ilgili bilgi veren Şaş, tedavisini ameliyatsız halletmeye çalıştıklarını ve sarı-kırmızılı futbolcunun muhtemelen Slovenya kampına katılacağını kaydetti.

- "Kampın en istekli futbolcusu Sneijder"

Hasan Şaş, Hollandalı yıldız Wesley Sneijder'in son 4 yılda 25-26 maç oynadığını belirterek, "Çok büyük eksiklik ama kampın en istekli oyuncusu o" dedi.

Futbolcuların form durumlarıyla ilgili bilgi veren Şaş, "Antrenmanlarda hepsinin tek tek değerlerini alıyoruz. Yüzde 75'i iyi durumda. Bazı oyuncularınki düşük, bu futbolcuları tekrar eski seviyelerine çıkarmak için ekstra antrenmanlar yapacağız. Çoğu da geçen yıl oynamamış oyuncular, normal yani. Onların daha iki-üç haftaya ihtiyacı var. Ceyhun verileri en yüksek oyuncu" ifadelerini kullandı.

- "Melo ağır bastı"

Hasan Şaş, "Bir ara Wellington da gündemdeydi, nasıl Melo'ya karar verdiniz" şeklindeki bir soru üzerine şöyle konuştu:

"Melo'yu bekliyoruz. Melo ile Wellington arasında Melo'ya karar verdik. Melo, iki yıl üst üste şampiyon olmuş bir takımın oyuncusu. Ülkeyi ve takım arkadaşlarını tanıyor. Karar verirken Melo'dan taraf ağır bastı. Kendisi çalışıyor ama takım antrenmanı gibi olmaz tabi, handikap. Ama bir ay içerisinde ligin ilk maçına hazır hale getiririz. Süper Kupa maçı biraz zor olur tabii onun için."

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı futbolcularla ilgili kararına yönelik bir soru üzerine de Şaş, "Avrupa'da ivme almışken '6 0 4'. İlk Şampiyonlar Ligi maçı 27-28 Eylül'de oynanacak. Lig 17 Ağustos'ta başlıyor. 17 Ağustos'tan 27 Eylül'e kadar altı hafta geçiyor. Dışarda kalan dört oyuncuyu nerede hazırlayacağız? Her seferinde birini çıkar, birini koy olmaz, takımın ritmi bozulur. İnşallah tekrar bir görüşme olur da değişir" diye konuştu.

Şaş, Galatasaray'ın yeni sezonda şampiyon olarak dördüncü yıldızı takmasına yönelik, "2001-2002 sezonunda üçüncü yıldızı biz taktık. İnşallah dördüncü yıldızı da takarız. En büyük aday biziz tabi şampiyonluk için" değerlendirmesinde bulundu.