Advertisement

(15:11'de güncellendi)

Avrupa hisseleri neredeyse 6 haftanın zirve seviyesinden Almanya'dan gelen beklentilerin altında yatırımcı güveniyle gerilerken, ABD endeks vadelileri Goldman Sachs verileri ve sanayi üretim verileri öncesi çok değişiklik göstermedi. Bakır değer kazandı, dolar ise yen karşısında zayıfladı.

Stoxx Europe 600 Endeksi Londra saatiyle 11:55'te yüzde 0.3'lük kayıp yaşadı ve neredeyse son 6 haftanın zirve seviyesinden geriledi. Standard & Poor's 500 Endeksi vadelileri rekor kapanışın ardından yüzde 0.1 ilerledi. Bakır ise yüzde 0.6 değer kazandı. Hindistan rupisi yüzde 1 değer kazandı ve gelişen ülke para birimleri arasındaki kazançlara öncülük etti, dolar ise Fed Başkanı Bernanke'nin yarın yapacağı konuşma öncesinde değer kaybetti.

Almanya'da yatırımcı güven endeksi Temmuz ayında beklenmedik bir düşüş gösterdi. S&P 500'de 76 şirketin bu hafta sonuç açıklaması beklenirken bu şirketler arasında bugün kâr açıklayacak olan Jonhson & Johnson ve Goldman Sachs gibi firmalar da bulunuyor. Hindistan merkez bankası düşüşte olan rupiyi tekrar canlandırmak için iki faiz artışına birden gitti.

Cenevre'de bulunan Mirabaud Securities LLP Başkanı John Plassard, "Yatırımcılar biraz nefes alabilmek için bir işaret bekliyorlar. İnsanlar aslında bir bakıma Bernanke'nin yarın başlayacak olan 2 günlük konuşmasını da bekliyorlar ve bu da o aranan nefes alma molası olabilir" ifadelerini kullandı.

(15:11'de güncellendi)

BU HABERE YORUM YAZ
 
17 Temmuz 2013 Çarşamba, 02:55 Misafir o gün çok yaklaştı zaten..oyunları görünmeye başladı..
16 Temmuz 2013 Salı, 15:34 Misafir amerika inşallah 1 gün kendi yalanları içinde boğulur.