Advertisement

Forbes dergilerinin sahibi ve eski ABD başkan adaylarından Steve Forbes, ABD'nin ekonomik sorunlarının panzehirinin istikrarlı dolar ve düz gelir vergisi olduğunu söyledi.

Anahtarın, yeniden değeri sabit bir dolara, altın kadar iyi bir dolara sahip olmak olduğunu savunan Forbes, doları değersizleştiren politikaların Bush yönetimi döneminde başladığını ve Obama yönetiminde de devam ettiğini belirtti.

Forbes, doları desteklemede başarısız olmanın en çok çalışan insanlara zarar verdiğini, "Şu an da bunun olduğunu görüyoruz" dedi.

Steve Forbes, istikrarlı dolar, yeni bir basitleştirilmiş vergi uygulaması ve Obamacare sağlık programına baştan başlanmasıyla ekonominin 1980'lerde temel reformlar yapıldığında olduğu gibi hızlı bir şekilde güçleneceğini savundu.

Nominal olarak yüksek olsalar da reel bazda hisselerin hâlen 1990'ların sonunun altında seyrettiğine dikkat çeken Forbes, bahsettiği temel hamlelerin yapılması hâlinde 2 yıl içind Dow Jones Endeksi'nin de 20-25,000 puanı göreceğini ileri sürdü.