Advertisement

Credit Suisse Group AG'den Goldman Sachs Group Inc.'e önde gelen bankalar artan volatilitenin kazançları desteklediğini söylerken, değişken para politikaları bankaların kur işlemleri yapmasından para kazanması için ideal şartları yaratıyor.

Dünyanın en büyük 2. para birimi traderı Citigroup Inc.'in kurumsal Döviz satışları küresel başkanı Bernie Sinniah, "Volatilite daha yüksekse, işlem hacmi de daha yüksektir ve bizim  gelir elde etmemiz için daha fazla fırsat vardır" dedi.

Dünyanın en büyük döviz takas sistemini işleten CLS Bank'ın son verilerine göre en büyük finansal piyasalardaki işlem hami Haziran'da 5.7 trilyon dolardan rekor kırdı. Deutsche Bank AG ve Barclays Plc 2012'de en büyük gelirlerinin kurdan kazanmalarının ardından bilanço rakamlarını bugün, HSBC Holdings Plc de önümüzdeki hafta açıklayacak.

Fed parasal genişleme önlemlerini azaltacağını söylerken, Avrupa Merkez Bankası ekstra teşvik uygulamayı değerlendiriyor ve Japonya Merkez Bankası da 4 ay önce öngörülmedik büyüklükte bir tahvil alım programı açıkladı. JP Morgan Global FX Volatilite Endeksi geçtiğimiz ay Haziran 2012'den bu yana en yüksek seviyesine çıktı.