Advertisement

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Red Bull Salzburg takımıyla deplasmanda 1-1 berabere kalan Fenerbahçe'nin teknik direktörü Ersun Yanal, "Maçın ilk devresi bitti. İstanbul'da ikinci devreyi oynayacağız. Fenerbahçe yoluna devam edecek" dedi.

Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Fenerbahçe'nin 4 haftalık hazırlık dönemi sonunda ilk resmi müsabakasını tamamladığını belirterek, şöyle konuştu:

"Yeni başlıyoruz, son 30 dakikada oynadığımız futbolun zamanını ve süresini uzatmalıyız. Haftalar geçtikçe bunu gerçekleştireceğiz. Maçın ilk devresi bitti. İstanbul'da ikinci devreyi oynayacağız. Fenerbahçe yoluna devam edecek. Oynadığımız 30 dakikalık oyunu daha yüksek dakikalara çıkarıp hedefimize ulaşmaya devam edeceğiz."

Rakibin hızlı ve hazır bir takım olduğunu bildiklerini vurgulayan Yanal, Fenerbahçeli futbolcuların 4 haftadır birlikte olduğunu, bazı oyuncuların ise son 3 haftada takıma katıldığını söyledi.

"Yaklaşık 8 haftadır birlikte oynayan geçen yıldan oturmuş bir rakiple oynadık" diyen Yanal, Avrupa'daki bütün takımların disiplinli ve güçlü olduğunu kaydetti.

Yanal, "Kontrollü bir şekilde oynamak, maçın sonuna rezervleri saklamak ve planlı bir şekilde gitmek istiyorduk. Her geçen gün daha iyi olacağız" ifadesini kullandı.

Alper Potuk tercihi ile ilgili bir soru üzerine Yanal, "Biz oyuna başladığımızda 4'lü bir orta saha tercih ettik. Alper de onlardan biriydi. Rakibin aldığı pozisyon, rakibin aldığı oyun şekline göre de planlamıştık. O da oyundan çıkıncaya kadar istediğim ritmi yerine getirdi" değerlendirmesinde bulundu.


-"Kadıköy'de gerekeni alacağız, almalıyız"-

Yanal, futbolun artık çok disiplinli ve sistemli oynanması gereken bir oyun olduğuna dikkati çekerek, "Fenerbahçe her geçen gün daha iyisini yapacak. Tecrübeli ve iyi bir takımız. Kadıköy'de gerekeni alacağız, almalıyız. Şampiyonlar Ligi'ne kalacağız. Seyircinin önünde bunu göstereceğiz" diye konuştu.


-Red Bull Salzburg cephesi

Red Bull Salzburg Teknik Direktörü Roger Schmidt de oyuncuların alınan sonuçtan dolayı üzgün olduklarını belirterek, çok pozisyona girdiklerini, rakipten iyi oynadıklarını ve galibiyeti hak ettiklerini söyledi.

İlk maçta gole çeviremedikleri pozisyonları İstanbul'da değerlendirmek istediklerini anlatan Schmidt, rövanş karşılaşmasında gol atmak zorunda olduklarını hatırlattı.

Schmidt, İstanbul'da zor bir maçın kendilerini beklediğinin altını çizerek, Fenerbahçe'nin güçlü bir takım olduğunu ancak yine de karşılamaya umutlu baktığını kaydetti.

Bir soru üzerine hakemi eleştiren Schmidt, hakemin bazı tercihlerini kendilerine karşı kullandığını savunarak, "İstanbul'da bir Portekizli hakem olmayacak" dedi.

İstanbul'da turu geçmek için bulunacaklarını ve bunu da ispatlayacaklarını vurgulayan Schmidt, "Takımım İstanbul'a elenmek için gitmeyecek. Zor bir maç olacak. Tur için oynayacağız" diyerek sözlerini tamamladı.