Advertisement

ABD endeks vadelileri bugün açıklanacak dayanıklı tüketim malları sipariş verileri öncesinde çok değişiklik göstermedi.

Kanser tedavisi ürünleri üreticisi Onyx Pharmaceuticals Inc. New York'ta piyasa öncesi işlemlerde yüzde 5.8 tırmanış gerçekleştirdi. ABD'nin en büyük et işlemecisi Tyson Foods Inc., Bank of America Corp. analistleri tarafından hisse notlarının kesilmesi üzerine yüzde 1.8 düştü.

Standard & Poor's 500 Endeksi Eylül ayı vadelileri yüzde 0.1'den daha az bir düşüş gerçekleştirerek New York saatiyle 07:24'te 1,660.8 puan oldu. Dow Jones vadeli kontratları ise 12 puanlık kayıpla 14,978 puan oldu. Yatırımcıların Fed'den varlık alımlarına yönelik gelecek sinyalleri takip ettiği geçtiğimiz iki hafta yaşanan kayıpların ardından hisseler yeniden sıçramaya geçti. Gösterge endeks 2 Ağustos'tan bu yana varlık alımı kesintisi olacağı endişeleriyle beraber yüzde 2.7 kayıp yaşadı.

ING Investment Management portföy yöneticisi Valentin van Nieuwenhuijzen, "Varlık alımının azaltılacağı ve bunun ne zaman yapılacağı konusunda endişelerimiz devam ediyor. Fakat daha da önemlisi şu an küresel bir toparlanma olduğuna dair daha güçlü sinyaller var" yorumunu yaptı.