TVRadyo

Türkiye, 3 yıl sonra üst üste 2 resmi maç kazandı

Türkiye, 3 yıl sonra üst üste 2 resmi maç kazandı

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Andorra ve Romanya'yı yenen A Milli Futbol Takımı, 5 gün içinde iki resmi maçı birden en son 2010'da Kazakistan ve Belçika karşısında kazanmıştı

11 Eylül 2013 Çarşamba, 09:11 Güncelleme: 11 Eylül 2013 Çarşamba, 11:27

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda 6 Eylül'de Kayseri'de Andorra'yı 5-0, bu akşam da Bükreş'te Romanya'yı 2-0 yenen A Milli Futbol Takımı, kısa süreli maç periyotlarında 3 yıl sonra üst üste 2 resmi maç birden kazandı.

Milliler, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde 3 Eylül 2010'da Astana'da Kazakistan'ı 3-0, 7 Eylül 2010'da da İstanbul'da Belçika'yı 3-2 yenerek, 2 maçta 6 puan elde etmiş, bu maçların ardından kısa süreli 2 maçlık son 7 periyotta çifte galibiyet alamamış, iki maçın birinde fire vermişti.

Türk Milli Futbol Takımı, 1998 yılından bu yana toplam 36 kez uygulanan, Dünya Kupası ile Avrupa Şampiyonası eleme grupları ve baraj müsabakalarında 5 gün içinde yapılan 2 milli maçı birden 8. kez kazandı.


- Sonuçlar

A Milli Futbol Takımı'nın, elemelerde son 16 yıllık dönemde uygulanan 5 günde 2 maçlık periyotlarda aldığı sonuçlar şöyle:


Tarih Yer Organizasyon Rakip Sonuç


---------------- --------- ------------------ ----------- --------


10.10.1998 Bursa Avr.Şam.Ele. Almanya 1 - 0


14.10.1998 İstanbul Avr.Şam.Ele. Finlandiya 1 - 3

04.09.1999 Belfast Avr.Şam.Ele. Kuzey İrlanda 3 - 0

08.09.1999 Kişinev Avr.Şam.Ele. Moldova 1 - 1

13.11.1999 Dublin Avr.Şam.Baraj İrlanda 1 - 1

17.11.1999 Bursa Avr.Şam.Baraj İrlanda 0 - 0

07.10.2000 Göteborg Dün.Kup.Ele. İsveç 1 - 1

11.10.2000 Bakü Dün.Kup.Ele. Azerbaycan 1 - 0

24.03.2001 İstanbul Dün.Kup.Ele. Slovakya 1 - 1

28.03.2001 Üsküp Dün.Kup.Ele. Makedonya 2 - 1

02.06.2001 İstanbul Dün.Kup.Ele. Azerbaycan 3 - 0

06.06.2001 Bursa Dün.Kup.Ele. Makedonya 3 - 3

01.09.2001 Bratislava Dün.Kup.Ele. Slovakya 1 - 0

05.09.2001 İstanbul Dün.Kup.Ele. İsveç 1 - 2

10.11.2001 Viyana Dün.Kup.Baraj Avusturya 1 - 0

14.11.2001 İstanbul Dün.Kup.Baraj Avusturya 5 - 0

12.10.2002 Üsküp Avr.Şam.Ele. Makedonya 2 - 1

16.10.2002 İstanbul Avr.Şam.Ele. Liechtenstein 5 - 0

07.06.2003 Bratislava Avr.Şam.Ele. Slovakya 1 - 0

11.06.2003 İstanbul Avr.Şam.Ele. Makedonya 3 - 2

15.11.2003 Riga Avr.Şam.Baraj Letonya 0 - 1

19.11.2003 İstanbul Avr.Şam.Baraj Letonya 2 - 2

04.09.2004 Trabzon Dün.Kup.Ele. Gürcistan 1 - 1

08.09.2004 Atina Dün.Kup.Ele. Yunanistan 0 - 0

09.10.2004 İstanbul Dün.Kup.Ele. Kazakistan 4 - 0

13.10.2004 Kopenhag Dün.Kup.Ele. Danimarka 1 - 1

26.03.2005 İstanbul Dün.Kup.Ele. Arnavutluk 2 - 0

30.03.2005 Tiflis Dün.Kup.Ele. Gürcistan 5 - 2

04.06.2005 İstanbul Dün.Kup.Ele. Yunanistan 0 - 0

08.06.2005 Almatı Dün.Kup.Ele. Kazakistan 6 - 0

03.09.2005 İstanbul Dün.Kup.Ele. Danimarka 2 - 2

07.09.2005 Kiev Dün.Kup.Ele. Ukrayna 1 - 0

12.11.2005 Bern Dün.Kup.Baraj İsviçre 0 - 2

16.11.2005 İstanbul Dün.Kup.Baraj İsviçre 4 - 2

07.10.2006 Budapeşte Avr.Şam.Ele. Macaristan 1 - 0

11.10.2006 Frankfurt Avr.Şam.Ele. Moldova 5 - 0

24.03.2007 Atina Avr.Şam.Ele. Yunanistan 4 - 1

28.03.2007 Frankfurt Avr.Şam.Ele. Norveç 2 - 2

08.09.2007 La Valetta Avr.Şam.Ele. Malta 2 - 2

12.09.2007 İstanbul Avr.Şam.Ele. Macaristan 3 - 0

13.10.2007 Kişinev Avr.Şam.Ele. Moldova 1 - 1

17.10.2007 İstanbul Avr.Şam.Ele. Yunanistan 0 - 1

17.11.2007 Oslo Avr.Şam.Ele. Norveç 2 - 1

21.11.2007 İstanbul Avr.Şam.Ele. Bosna Hersek 1 - 0

06.09.2008 Erivan Dün.Kup.Ele. Ermenistan 2 - 0

10.09.2008 İstanbul Dün.Kup.Ele. Belçika 1 - 1

11.10.2008 İstanbul Dün.Kup.Ele. Bosna Hersek 2 - 1

15.10.2008 Tallinn Dün.Kup.Ele. Estonya 0 - 0

28.03.2009 Madrid Dün.Kup.Ele. İspanya 0 - 1

01.04.2009 İstanbul Dün.Kup.Ele. İspanya 1 - 2

05.09.2009 Kayseri Dün.Kup.Ele. Estonya 4 - 2

09.09.2009 Zenica Dün.Kup.Ele. Bosna Hersek 1 - 1

10.10.2009 Brüksel Dün.Kup.Ele. Belçika 0 - 2

14.10.2009 Bursa Dün.Kup.Ele. Ermenistan 2 - 0

03.09.2010 Astana Avr.Şam.Ele. Kazakistan 3 - 0

07.09.2010 İstanbul Avr.Şam.Ele. Belçika 3 - 2

08.10.2010 Berlin Avr.Şam.Ele. Almanya 0 - 3

12.10.2010 Bakü Avr.Şam.Ele. Azerbaycan 0 - 1

02.09.2011 İstanbul Avr.Şam.Ele Kazakistan 2 - 1

06.09.2011 Viyana Avr.Şam.Ele. Avusturya 0 - 0

07.10.2011 İstanbul Avr.Şam.Ele. Almanya 1 - 3

11.10.2011 İstanbul Avr.Şam.Ele. Azerbaycan 1 - 0

11.11.2011 İstanbul Avr.Şam.Baraj Hırvatistan 0 - 3

15.11.2011 Zagreb Avr.Şam.Baraj Hırvatistan 0 - 0

07.09.2012 Amsterdam Dün.Kup.Ele. Hollanda 0 - 2

11.09.2012 İstanbul Dün.Kup.Ele. Estonya 3 - 0

12.10.2012 İstanbul Dün.Kup.Ele. Romanya 0 - 1

16.10.2012 Budapeşte Dün.Kup.Ele. Macaristan 1 - 3

22.03.2012 Andorra Dün.Kup.Ele. Andorra 2 - 0

26.03.2012 İstanbul Dün.Kup.Ele. Macaristan 1 - 1

06.09.2013 Kayseri Dün.Kup.Ele. Andorra 5 - 0

10.09.2013 Bükreş Dün.Kup.Ele. Romanya 2 - 0

Not: Maç sonuçlarında ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.

ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 97.988 1,94
USD/TRY 6,2907 1,46
EUR/TRY 7,3950 1,11
EUR/USD 1,1749 -0,24
FAİZ 25,40 0,32
ALTIN/ONS 1.200,04 -0,59
BRENT 78,80 0,13
Yukarı