Advertisement

Fethiye'nin Ölüdeniz beldesine tatile gelen 82 yaşındaki Servet Çelikkaya, 5'inci kez Babadağ'dan yamaç paraşütüyle atlayış yapmanın heyecanını tattı.

İlerleyen yaşına rağmen maceracı ruhu sayesinde adrenalini yüksek aktiviteler deneyen Çelikkaya, uçma tutkusu nedeniyle birkaç yıldır Fethiye'ye gelerek bin 900 rakımlı Babadağ'dan yamaç paraşütüyle atlayış yapıyor.

Eftalya Yamaç Paraşütü pilotlarından İbrahim Somyürek ile Babadağ'ın bin 700 metrelik pistinden atlayış yapan Çelikkaya, yaklaşık yarım saat gözyüzünde kalarak Ölüdeniz'in eşsiz güzellikteki manzarasını havadan izledi.

Belcekız Plajı'ndaki piste inen Çelikkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşının 82 olduğunu ancak kendisini daha genç hissettiğini söyledi.

Kendisini görenlerin yaşına inanmadığını belirten Çelikkaya, yaşamın tadını çıkarmayı sevdiğini, bu nedenle zaman zaman bu tür adrenali yüksek aktiviteler yaptığını dile getirdi.

Çelikkaya, bin 700 metreden atladıktan sonra manzarının çok güzel olduğunu ifade ederek, "Babadağ'dan 5'inci kez atlayış yapıyorum. Bulutların üzerinde uçmak gerçekten çok keyifli. Pilotumda güçlü kuvvetliydi ve iyi bir uçuş gerçekleştirdik. Çevreyi gökyüzünden seyretmeyi de çok seviyorum. Havadayken şarkı dahi söyledim" dedi.

Yamaç paraşütü pilotu Somyürek ise Çelikkaya'nın yaşına göre çok hareketli ve yaşam dolu bir insan olduğunu, uçuşlarını büyük bir keyifle gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Çelikkaya'nın uçuşu, yamaç paraşütündeki kamerayla da görüntülendi.