Advertisement

Beşiktaş'ın önde gelen taraftar gruplarından Çarşı, Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında oynanan Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.


Çarşı Grubu'ndan yapılan açıklamada, öncelikle Atatürk Olimpiyat Stadı'na giden siyah-beyazlı taraftaralara teşekkür edilerek, "Futbol sadece futbol değildir sözünü şöyle okuruz; bizler için Beşiktaş, sadece bir spor kulübü değil bunun çok daha ötesidir. Bize onu emsalsiz kılan şey sahip olduğu değerleri ve duruşudur. Hayatı futbola değil, futbolu hayata feda edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Lakin bu güzel oyunu çirkinleştirenler de bunun hesabını vermelidirler ki öfkemiz ve nefretimiz onlaradır" denildi.


- "Galip gelenin değil, haklı olanın yanında yer aldık"

"Hakemin rakiplerimiz aleyhine dahi olsa verdiği yanlış bir kararı doğru kabul etmeyiz. Kendi sporcumuzun nizam dışı hareketi ile gerçeklesen gole sevinmeyiz. Galip gelenin değil, haklı olanın yanında yer aldık" ifadesini kullanılan açıklama, şöyle devam etti:

"Beşiktaş sen bizim ahlakımızsın derken bize bu mirası devredenlerin izinden gittik. Beşiktaşlılık bir aşk halidir, bunu böyle bildik ve böyle yaşadık. Şeref ve haysiyet gibi kavramları hep kıskançlıkla sahiplendik. Beşiktaşımız için zafer dediğimiz şeyin tabelada yer alan sayılar olmadığını, onunla yaşadığımız en güzel zaferlerin yüreğimizde yer aldığını hep hissettik. Bizler için nihai zafer denilen; asla ipi birinci göğüslemek olmadı. Düşüncelerimizi gerçekleştirecek evvellerimiz ve geleneğimiz var olduğu sürece öylesine başı dik, alnı açık, onurlu ve gurur dolu tertemiz bir geçmişi geleceğe de aktaran ve gelecekte yaşatacak olan Beşiktaşımızın var olabilmesidir; zafer. Bizim için en adil hakem Şeref Bey, en dürüst sporcu Hakkı Yeten'dir. Bunlar böyle bilinsin."

- "Şiddetten yana olmadık"

''Şiddete maruz kaldık ama asla şiddetten yana olmadık. En güzel rekabetin her zaman maneviyatta yaşanması gerektiğine hep inandık'' ifadesi kullanılan açıklamada, kaybedilenin üç puandan ötesi olmadığı belirtilerek, birlik vurgusu şuz sözler ile dile getirildi:

"Bu inancımızı koruyarak adalet ve hakkaniyetten yoksun merciler ve emek hırsızı soysuzlar için bir kez daha şunun altını çizmek isteriz;

Beşiktaş'a, Beşiktaşlılara yapılan her haksızlık karşılığını bulur, zira Çarşı sizde olmayan vicdandır.

'Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil, daha güzel yenil!'

Akbabalar ve çakal sürüleri bilsin ki, sevinciniz kursağınızda kalacak.

Kaybettiğimiz şey 3 puandan ötesi değildir.

Hocamızdan top toplayıcımıza, malzemecimizden sporcumuza, yavru kartalımızdan en yaşlımıza, kulübümüzün hizmetkarından yöneticilerimize kadar hepimiz tek bilek tek yumruğuz.

Kendi yaralarımızı kendimiz sararız ve biz sadece ve sadece Beşiktaş'a sarılırız."

BU HABERE YORUM YAZ
 
25 Eylül 2013 Çarşamba, 11:02 Misafir takım tutmamama rağmen, geziye desteği nedeniyle artık beşiktaşlı oldum. insanları kalıplara sokmak isteyen planların karşısındayım. başarılarının devamını diliyorum.
25 Eylül 2013 Çarşamba, 10:16 Misafir çarşının tarihi boyunca yapmış olduğu en büyük hata siyasete karışmış olmasıdır. tepki doğaldır ama bunu bir parti meselesine, siyasete dönüştürürseniz ve bunu devam ettirirseniz burada spordan uzaklaşanda siz olursunuz, beşiktaşa zarar verende. kısa vadede kar zannedilen, uzun vadede zarar yazabilir hanenize. bunu çarşının görmesi lazım. son zamanlarda olanlar çarşının duruşunada ters, misyonunada ters... ölçümüz belli: yapılanlardan beşiktaş camiası bir zarar görüyorsa anlamak lazım ki; bir yerlerde büyük yanlış var.
24 Eylül 2013 Salı, 22:18 Misafir beşiktaş ahlakıyla değil kuran ahlakıyla davranın.