Advertisement

Brisa, Aksaray'da yılda 4,2 milyon adet lastik üretecek.

Brisa açıklamasına göre, bir süre önce 2. fabrika için yatırım fırsatlarına bakmaya başlayan Brisa, Aksaray İli Organize Sanayi Bölgesi'nde kuracağı fabrikasında yılda 4.2 milyon adet binek ve hafif ticari araç lastiği üretecek.

İzmit'teki fabrikasında kuruluşundan bu yana yaklaşık 800 milyon dolar yatırımı tamamlayan Brisa, mevcut tesislerinde Bridgestone ve Lassa markalarıyla otomobil, hafif ticari araç, otobüs, kamyon, tarım ve iş makinelerine yönelik emniyet ve kalite kriterleri açısından uluslararası standartlarda üretim yapmakta, Bridgestone motosiklet lastiklerini ise ithal ederek pazara sunmaktadır. Bridgestone Corporation'ın Firestone markası ile de tarım lastiklerindeki ürün çeşitliliğini tamamlayan Şirket 1.300'den fazla çeşitte ürünü pazara sunuyor.

Şirket, ileride doğacak artan lastik talebini karşılamak amacıyla, yıllık 10 milyon adet üretim kapasitesine sahip olan İzmit'teki üretim tesislerine ek olarak, yaklaşık 300 milyon doları yatırımla 2. fabrikasını Aksaray İli Organize Sanayi Bölgesi'nde kuracak.

Yıllık üretim kapasitesinin 4,2 milyon adet olması planlanan Aksaray fabrikasında, binek ve hafif ticari araç lastiği üretecek olan Brisa, üretime 2018 yılı itibariyle başlamayı planlanıyor.