Advertisement

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, "2013'ün dokuz aylık konsolide net karı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 111 artarak 874 milyon lira olarak gerçekleşti" dedi.

Ateş, DenizBank'ın 2013 yılı 9 aylık finansal verilerine ilişkin yaptığı açıklamada, geçen yıl eylül ayında Sberbank Ailesi'ne katılımlarının birinci yılını tamamladıklarını belirterek, "Bu süreçte hissedarımızdan aldığımız güç sayesinde, konsolide aktiflere göre Türkiye'nin 5. özel bankası olarak, finansal ve operasyonel anlamda büyümemizi sürdürdük" dedi.

Ateş, DenizBank'ın geçen yılın aynı dönemine göre sektör büyümelerinin yaklaşık 1,5 katı oranındaki bir performansla konsolide bazda aktiflerini yüzde 40 büyüterek 73 milyar 276 milyon liraya yükselttiklerini belirtti.

Aynı dönemde özkaynaklarını yüzde 14 büyüterek 5 milyar 986 milyon liraya çıkardıklarını ifade eden Ateş, şunları kaydetti:

"Ana fon kaynağı olan mevduatı yüzde 33 artırarak 44 milyar 849 milyon TL'ye ulaştı. Nakdi ve gayrinakdi kredilerini yüzde 43'lük artış ile sırasıyla 52 milyar 362 milyon TL ve 16 milyar 838 milyon TL'ye yükseltti. Başta ticari, kurumsal, kredi kartları ve KOBİ olmak üzere tüm segmentlerdeki kredilerini, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 43'lük büyümeyle 15,9 milyar TL artırdı. Son dokuz ayda şube sayısını yüzde 12 artışla 701'e ulaştırdı. Citi Türkiye Bireysel Bankacılık Bölümü'nün devriyle bünyemize dahil olan 1.400 kişi ve gerçekleştirdiğimiz 1.150 kişilik işe alımla toplam çalışan sayımız yüzde 22 büyüme ile 14 binin üzerine çıktı. 2013'ün dokuz aylık konsolide net karı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 111 artarak 874 milyon TL olarak gerçekleşti."

- DenizBank, CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi'ne ismini verdi

Hakan Ateş, DenizBank'ın, sektöründe bir ilke imza atarak işletmelerin hizmetine sunduğu Yazarkasa Mobil POS'u, sayısı 50 bini aşan üye işyeriyle buluşturduklarını belirterek, "Tek bir terminal ile tüm banka işlemlerinin yapılmasını mümkün kılan; böylece işletmelerin iş yüklerinden, kayıp ve kaçaklardan kurtulmalarına, daha verimli çalışmalarına olanak sağlayan bu hizmetimiz ile, KOBİ'lerimizin güçlenmesi ve hak ettikleri en iyi hizmeti alması yönünde adım atan ilk ve öncü banka olmanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

DenizBank'ın, sosyal sorumluluk vizyonu gereği, sporun tüm branşlarda sürdürülebilir gelişimini ve toplumun tüm kesimleri için erişilebilirliğini misyon edindiğini belirten Ateş, bu anlayışın doğal bir uzantısı olarak, Avrupa'da voleybolun kıtasal yönetim organı konumundaki Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) ile güçlerini birleştirerek, "CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi"ne DenizBank ismini verdiklerini anımsattı.

Söz konusu işbirliğine, Türk voleybolu ve markasının küresel ölçekte temsili adına büyük önem atfettiklerini, aynı zamanda Avrupa voleybol ailesinin önemli bir parçası haline geldiklerini dile getiren Ateş, "Türkiye'den Eczacıbaşı Vitra, Galatasaray Daikin, Vakıfbank, Arkas, Halkbank ve Galatasaray FXTCR takımlarının katıldığı; dünya voleybolunun kulüpler bazındaki en prestijli organizasyonu, 2014 sezonundan itibaren 3 yıl boyunca 'CEV Denizbank Şampiyonlar Ligi' ismiyle anılacak. Yani 'CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi' heyecanı, 3 yıl boyunca 20 Avrupa ülkesinde DenizBank ismi ile yaşanacak" bilgisini verdi.

Ateş, DenizBank'ın müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak, çağın gerekliliklerine hızlı ve kaliteli hizmet anlayışıyla yanıt vermek üzere hayata geçirdiği hizmet ve uygulamaların uluslararası arenada ödül rekoru kırdığını da sözlerine ekledi.

AA