Advertisement

Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda Beşiktaş'ı 2-1 yenerek bir üst tura çıkan Bucaspor'un teknik direktörü Mustafa Bahadır, "Maç isimle kazanılmaz, maç sahada kazanılır" dedi.

Bahadır, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, sürprizlerle dolu haftada kendilerinin de sürpriz yaptığını söyledi. Maçın zor geçeceğini bildiklerini kaydeden Bahadır, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maçın sonunda sürpriz oldu. Belki kimse beklemiyordu ama turu geçtik. Maç isimle kazanılmaz, maç sahada kazanılır. Galibiyeti taraftarımıza ve bizi destekleyenlere armağan ediyoruz. Maçta Beşiktaş'ın beklemediği bir şeyi yaptık ve Atilla'nın yerine süratli oyuncumuz Ricketts'ı oyuna aldık."

Takımın başında ikinci maçını da kazanıldığının hatırlatılması üzerine Bahadır, "Biz takımda birlik ve beraberliği tesis ettik. Teknik direktörlükten ziyade arkadaşlık kurduk. Oyun disiplini anlamında kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bu da sonucu getiriyor" dedi.

Bucasporlu Batuhan İşçiler de attıkları golden sonra kendilerine güven geldiğini ve kenetlendiklerini söyledi. Skorun 1-1 olmasından sonra maçı bırakmadıklarını ve Beşiktaş'ı elediklerini belirten Batuhan, "İnşallah öbür turu geçip, gruplara kalırız" dedi.

Hakan Çinemre de Beşiktaş'tan hiç çekinmeden mücadele ettiklerini belirterek, "Bu turu geçeceğimize çok inanmıştık, çok iyi hazırlandık. Emeğimizin karşılığını aldık, Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Bu galibiyeti taraftarımıza armağan ediyorum" diye konuştu.

Öte yandan maçta sakatlanan Emre Balak'ın bileğinde kırık olduğu, kesin durumunun yarın yapılacak tetkiklerin ardından belli olacağı bildirildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
06 Aralık 2013 Cuma, 11:52 Misafir abd de sporun altyapısı okullardır. ilkokulların birçoğunda açık bir stadium, basket ve veleybol sahaları bulunur. liseler ise nerede ise üniv kampüsü kadar donanımlıdır. üniversite ise çok pahallıdır. ancak bedava okumak ya da oransal bir burs kazanmak istiyorsanız ya başarı bursu ya da sporcu bursu kazanacaksınız. doğal olarak spor okullarda başlar ve devam eder. çocuk "ödev işkencesi" ile büyümez. doğal olarak çocuklar ilkokuldan üniversiteye kadar spor yapar ve üniversiteler profesyonel spor branşlarını besler. burda ise para ile satın al. sonra da 2 dev takım amatör lige elensin
06 Aralık 2013 Cuma, 11:48 Misafir fethiye ve buca sporları tebrik ediyorum. bu durum göstermiştir ki türk milletinin vergileri ile yapılan milyarlarca tl lik futbol yatırımları, romanın gladiator dövüşleri gösterisinden başka bir şey değildir. türk milletinin spor yapması ya da sporda gelişmesi için yapılmamaktadır. türk vatandaşları spor yapma kültürüne sahip değilken, milyarlarca tl marketten ürün alır gibi yabancı sporcu alımlarına kullanılmaktadır. o da ancak bu kadar sonuç vermektedir. kamu kaynakları ile futbola büyük imkanlar ayrılmasın, batan kulüp batsın. devlete ilkokul - üniv sürecinde altyapıyı güçlendirsin.