Advertisement

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Akhisar Belediyespor ile yapacağı karşılaşmayı cezası nedeniyle kadın ve çocuk taraftarların önünde oynayacak Fenerbahçe, olası yeni cezalar konusunda taraftarlarını uyardı.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, futbol takımının emin adımlarla şampiyonluk yolunda ilerlediği lig maratonunda en büyük destekçinin taraftar olduğu belirtilerek, "Ancak sezonun henüz 14. haftası geride kalmışken, takımımız, evimizde oynayacağımız ilk müsabaka olan Akhisar Belediyespor maçında seyircisiz oynama cezasıyla (kadın ve çocuklara) sahaya çıkacaktır. Sahamızın kapanmasına ve 80 bin liralık para cezasına neden olan 'çirkin ve kötü tezahürat' eylem ve davranışların tekrarlanması durumunda, cezamız katlanarak sürecek ve kulübümüz en büyük gücünden, siz taraftarlarımızdan, yoksun kalacaktır" denildi.

Yapılan açıklamada, ayrıca şu görüşlere yer verildi:

"Bu bağlamda, ilgili eylem ve davranışların sürmesi halinde, evimizde oynayacağımız maçlar 'seyircisiz oynama cezası' kapsamına alınacak; para cezası ise üst sınır çerçevesinde değerlendirilecektir. Şampiyonluk hedefimiz yolundaki maçlar sırasında, bu tip maddi ve manevi cezaya neden olabilecek her tür eylem ve davranıştan imtina edilmesini önemle rica ederiz."

Sarı-lacivertli kulüp, kadın ve çocuk taraftarların izleyebileceği Akhisar Belediyespor karşılaşmasının biletlerinin ise bugünden itibaren satışa çıkarılacağını açıkladı.