Advertisement

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki son maçında Juventus'u 1-0 yenerek, son 16 takım arasına kalmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Türk Telekom Arena'daki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Roberto Mancini, Juventus'a karşı zor şartlarda bir maç yaptıklarını belirterek, "Saha zeminiyle ilgili sorunlar vardı ama sonuç olarak biz kazandık. Rakibimiz karşısında çok pozisyon bulduk ve birini değerlendirdik. İlk etapta imkansız gibi gözüken bu turu geçtiğimiz için çok mutluyum" dedi.

Gündüz oynanan maça taraftarların gösterdiği ilginin hatırlatılması üzerine Mancini, "Bence bu zafer zaten taraftarımıza adanmalı. Dün zor koşullar altında maça geldiler, bugün de yaklaşık 40 bin kişi tribündeydi. Bu da takımlarına olan güvenlerinin göstergesi. Taraftarımız başkanımıza da aynı güveni göstermeli. Başkanımız çok mantıklı bir adam" ifadelerini kullandı.

- "Turu geçmemizi başarı olarak niteleyemeyiz"

Galatasaray'ın B Grubu'nu ikinci sırada bitirerek son 16 takım arasına kalmasını, nasıl bir başarı olarak değerlendirdiği sorusuna Mancini, "Turu geçmiş olmamızı başarı olarak niteleyemeyiz. Bir şeyi kazandığınızda başarı olur. Turu geçmek bizim için bir hedefti ve buna ulaştık. Takımımı tebrik ediyorum. Puanları toplamak için her şeyi yaptılar. Bundan sonraki süreç daha zor olacak. Çok zor bir dönem bizi bekliyor" cevabını verdi.

Juventus karşısındaki performansla ilgili, "Aslında biz takım olarak en iyi oyunumuzu, içeride yaptığımız Kopenhag maçında gösterdik" diyen İtalyan çalıştırıcı, "Bugün de istikrarlı oynadık ve iyi savunma yaptık, gol yemedik. Gol yemememiz, kendimizi ne kadar geliştirdiğimizin ve bunun devam edeceğinin kanıtı. Bugün takımımızın önemli bir ruh ortaya koyduğunu ve motive olduğunu gördük" şeklinde konuştu.

- "Kendimi iyi hissediyorum ama bir İtalyan takımına karşı kazandığımız için değil"

Roberto Mancini, ülkesinin bir takımı karşısında kazandıkları belirtilerek, kendisini nasıl hissettiğinin sorulması üzerine de şunları kaydetti:

"Kendimi iyi hissediyorum ama bir İtalyan takımına karşı zafer kazandığımız için değil. Kısa süredir buradayım. Artık bir şeylerin iyileşmeye başladığını gördüğüm için ve takımımla birbirimize daha iyi adapte olduğumuz için mutluyum. Zaten galibiyeti de bu getirdi. Zorlandığımız zamanlar oldu ama şimdi önümüze bakıp, kendimizi daha da iyileştirme zamanı."

Bir İtalyan gazetecinin, Didier Drogba ve Wesley Sneijder'in takımda fark yaratan isimler olup olmadığı sorusuna Galatasaray Teknik Direktörü, "Bence oyuncu isimleri üzerinde durmak abartılı olur. Juventus da çok kuvvetli. Bana göre iyi değil, çok iyi takımlar. Çok önemli oyuncuları var. Bizim önemli oyuncularımız tabii ki fark yaratıyor, ancak Real Madrid ve Juventus'un gücünü görmezden gelemeyiz. Şu anda sadece turu geçtiğimiz için mutlu olmamız gerek" cevabını verdi.

- "Transfer listemizde bir şey değişmeyecek"

Roberto Mancini, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde son 16 takım arasına kalmalarının transfer çalışmalarında değişikliğe neden olmayacağını vurguladı.

"Tur atlamış olmamız, transfer listemizde değişikliğe neden olmayacak" ifadesini kullanan Mancini, "Şimdi önümüzde biraz zamanımız var ve rahatlayacağız. Transfer görüşmelerine devam edeceğiz ve transfer yapacağız. Ancak turu geçmemiz aklımızda olan isimleri değiştirmeyecek" şeklinde görüş belirtti.

Saha şartlarının kendileri için Juventus'a oranla daha fazla avantaj sağlayıp sağlamadığı konusunda da İtalyan teknik adam, "Daha iyi bir zemin belki Juventus'a avantaj sağlayabilirdi. Fakat bu durum Juventus'un defansif futbolunu ortadan kaldırmayacaktır. Onlar için beraberlik yeterliydi. Golü arayan ve bulan ise bizdik" diyerek sözlerini tamamladı.

AA